Western Union Nedir?

Dünyanın en yaygın para gönderme ve para alma sistemlerinden biri olan Western Union bu amaç doğrultusunda özel olarak kurulmuş bir şirkettir. Her geçen gün üye ülke sayısını arttırmaya devam eden Western Union Türkiye de dahil olmak üzere şu anda 200’den fazla ülke arasında online olarak para gönderme ve para alma işlemlerini mümkün olan en düşük komisyon oranları ile gerçekleştirmeye devam etmektedir.

Western Union Anlaşmalı Bankalar 

Western Union para transferi talimatlarını genelde bankalar ve banka gibi yaygın online sistemi bulunan kuruluşlar üzerinden gerçekleştirmektedir. Ülkemizde de hizmet veren anlaşmalı bankalar bulunmakta olup Western Union Ziraat Bankası ve İş Bankası ağırlıklı olarak hizmetlerini sürdürmektedir. Yine bu bankalara ek olarak Garanti Bankası Western Union ile anlaşmalı olarak yurt dışına para göndermek ya da yurt dışından para almak isteyen kişilere uygun komisyon oranları ile hizmet vermektedir.

Western Union PTT 

Ülkemizde her geçen gün hem şube sayısını hem de sunduğu hizmetleri genişletmeye devam eden PTT Western Union para transferleri için de müşterilerine hizmet sunmayı devam etmektedir. Gerek son derece yaygın bir şube ağına sahip olması gerekse de Western Union komisyon oranları için bankalara oranla daha düşük masraflar kesmesi PTT şubelerini para gönderme işlemlerinde bankaların üstüne taşımaktadır.

Western Union Komisyon Ücretleri 

Yapılan her para gönderme işlemi için Western Union masraf talep etmektedir. Bu masraf bazen paranın gönderildiği banka ya da PTT şubesine göre değişkenlik göstermekle beraber Western Union para gönderme ücreti 3 dolardan başlamaktadır.