VDF Taşıt Kredisi, Volkswagen Doğuş Finans tarafından verilen taşıt kredisidir. Bu kredinin bankalardan aldığınız kredi ile ilgisi yoktur. Söz konusu şirket size almak istediğiniz taşıt için taşıt kredisi vermektedir. 

Bankalardan kredi alamıyor musunuz? Bankalar istediğiniz taşıt kredisine onay vermiyor mu? Bu durumda taşıt kredisi alabileceğiniz şirketler vardır. Bu şirketler size belirli marka ve model taşıtlar için kredi verirler. Tıpkı bankaya kredi başvurusu yapar gibi bu şirketlere taşıt kredisi başvurusu yaparsınız. İşte bu şirketlerden biri de VDF yani Volkswagen Doğuş Finans şirketidir.

VDF şirketi Volkswagen, Seat, Skoda, Audi, Porsche, Lamborghini, Scania ve Bentley marka ve model araçlar için kredi vermektedir. Ayrıca bu şirket Doğuş Oto tarafından satılan ikinci el taşıtları almak isteyen kişilere de ikinci el taşıt kredisi vermektedir. Bu şekilde kredi almak isterseniz yapmanız gereken işlemler kolaydır. VDF taşıt kredisini nasıl alacağınızı öğrenmek için yazımızın devamına göz atın.

VDF Taşıt Kredisi Nasıl Alınır?

VDF taşıt kredisi almak istiyorsanız öncelikle bir Doğuş Oto şubesini ziyaret etmelisiniz. Doğuş Oto şubesini ziyaret etmeden önce kredi başvurusu yapmak için ihtiyacınız olan belgeleri yanınızda bulundurmanızda yarar vardır. Bu belgelerin başında nüfus cüzdanınız ve nüfus cüzdanı fotokopiniz gelmektedir. Ayrıca son aya ait maaş bordronuz ve ikâmetgâh belgeniz de mutlaka yanınızda olmalıdır.

Eğer ikâmetgâh belgeniz yoksa bunun yerine sizin adınıza olan bir faturayı da, son üç aya ait olması koşuluyla, ibraz edebilirsiniz. VDF taşıt kredisi için gerekli olan belgeleri yanınıza aldıktan sonra Doğuş Oto şubeyi ziyaret ederek satın almak istediğiniz aracı belirlemelisiniz. Ancak satın almak istediğiniz her araç stoklarda olmayabilir. Bu yüzden satın alacağınız taşıtı belirledikten sonra bu aracın stokta olup olmadığını mutlaka sorgulamalısınız.

VDF Taşıt Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Satış temsilcisi size satın alma konusunda yardımcı olacaktır. İstediğiniz aracın stoklarda bulunması hâlinde kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Eğer aranan şartlara uygunsanız kredinize onay verilecektir. Ancak kredi başvurunuza şirketin onay vereceğine dair bir garanti yoktur. Bazı durumlarda kredi başvurunuz kısmen onaylanabilmektedir.

Yani istediğiniz kredinin bir kısmı onaylanmaktadır. Bu durumda sizden bir miktar peşinat ödemeniz istenmektedir. Bu durumu bir örnekle açıklayabiliriz. Diyelim ki siz 50 bin TL’lik taşıt için kredi başvurusu yaptınız. Şirket de sizin başvurunuzun 42  bin TL’sini onayladı. Bu durumda sizin 8 bin TL’lik peşinat ödemeniz şarttır. Ancak şirket kredinizin tümüne onay verebileceği gibi sizin başvurunuza red cevabı da verebilir. Şirket kredi başvurunuzu aynı gün inceler, değerlendirir ve size cevap verir.

Krediniz VDF şirketi tarafından onaylanırsa kredi sözleşmesini imzalarsınız ve peşinatı ödeyerek aracı teslim alırsınız. VDF taşıt kredisi aldığınızda size 50 bin TL değerinde araç için 12 aydan başlayan ve 48 aya varan vadelerle kredi verilmektedir. Ancak krediye yansıtılan faiz oranları taşıtın markasına ve modeline göre değişmektedir. Örnek taksit tutarı vermek için 50 bin TL krediyi 48 ay vade ile aldığınızı farz edelim. Bu durumda aylık taksit tutarları 1446 TL olur.