Kredi notumu öğrenmek istiyorum diyen kişilerin kullanabilecekleri farklı pek çok yöntem bulunmaktadır. Bunlardan biri de bankadan kredi notu öğrenme işlemidir. Kredi notu sorgulama hizmeti veren bankalar arasında yer alan Vakıfbank kredi notu öğrenme hizmeti için internet şubesi üzerinden de hizmet vermektedir. Peki, Vakıfbank ücretsiz kredi notu hesaplama işlemi nasıl yapılmaktadır?

Vakıfbank Kredi Notu Öğrenme 

Kredi notumu öğrenmek istiyorum diyen kişilerin hizmet alabilecekleri kanallardan biri de Vakıfbank’tır. Kredi notu öğrenme hizmetini Vakıfbank şubeleri ve Vakıfbank internet şubesi üzerinden sunmaktadır. Vakıfbank şubeleri üzerinden kredi notu sorgulaması yaptırmak isteyen kişilerin kimlik belgeleri ile beraber banka şubesini ziyaret etmeleri yeterlidir.

Sıra numarası aldıktan sonra işlem esnasında “kredi notumu öğrenmek istiyorum” diyerek kimlik belgenizi gişe görevlesine ulaştırmanız yeterli olacaktır. Vakıfbank internet şubesi üzerinden ise krediler bölümünden TBB Risk Merkezi Raporu linkini tıklayarak not sorgulaması yapmaları mümkündür.

Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme 

Ne yazık ki Vakıfbank ücretsiz kredi notu hesaplama hizmeti sunmamaktadır. Günümüzde ücretsiz kredi notu sorgulama hizmeti almak isteyen kişilerin kullanabilecekleri tek yöntem Findeks internet sitesi üzerinden sorgulama yapmaktır. Ancak sadece ilk kez kredi notu sorgulaması yapan kişilere ücretsiz not sorgulama hizmeti verilmektedir.

Bunun haricinde ücretsiz kredi notu öğrenme Vakıfbank üzerinden sunulmamaktadır. Bankadan kredi notu öğrenmek isteyen kişilerin Vakıfbank kredi notu sorgulama hizmetini tercih etmeleri durumunda ödemeleri gereken kredi notu öğrenme ücreti ise 7 liradır.