Findeks internet sitesi ile işbirliği yapan bankalar arasında yer alan Vakıfbank bu sayede kendi sistemleri üzerinden müşterilerine kredi notu öğrenme hizmeti sunmayı da başarıyor. Vakıfbank internet şubesi kullanıcıları için internet şubesine müşteri numarası ve şifre bilgileri ile giriş yaptıktan sonra menü üzerinden kredi notu sorgulaması yapılması imkanı bulunmaktadır.

Vakıfbank müşteri hizmetleri telefon numarasını aradıktan sonra sesli yanıt sistemi üzerinden müşteri temsilcisine bağlandıktan sonra da TC kimlik no ile kredi notu sorgulaması yapılabilmektedir. Vakıfbank TC ile kredi notu sorgulama hizmetinde yapmanız gereken tek şey kimlik numaranızı eksiksiz olarak vermektir. Zaten internet şubesi üzerinden yapılan sorgulamalarda şifre bilgilerinizi girerek sisteme giriş yaptığınız için başka herhangi bir bilgi istenmesi söz konusu olmayıp son derece kolay bir şekilde sorgulama yapmanıza olanak sağlanmaktadır.

Kredi kullanmak istiyorum diyen kişilerin kredi reddi yaşamamaları adına mutlaka kredi başvuru formu doldurmadan önce kredi notu sorgulaması yapmaları ve bu sorgulama sonucunda öğrendikleri kredi notu ortalamasına bağlı olarak kredi limiti belirleyerek başvuruda bulunmaları çok önemlidir. Yüksek kredi notu ortalaması olan kişilere daha yüksek tutarlı krediler için onay verilirken ne yazık ki düşük kredi notu ortalaması olan kişilerin daha düşük tutarlı krediler için başvuruda bulunmaları durumunda kredi onayı almaları mümkündür.