Vakıfbank Tarım ve Hayvancılık Kredisi

Borsa Ne İşe Yarar?

Vakıfbank Tarım ve Hayvancılık Kredisi veriyor. Çiftçilere ve hayvancılara özel olarak hazırlanan ve sunulan bu kredileri alarak kullanabilirsiniz. Vakıfbank’ın çıkardığı Tarım ve Hayvancılık Kredisi hakkında ayrıntılı bilgiyi yazımızda bulmanız mümkündür. 

Tarım ve Hayvancılık Kredisi, çiftçilere ve hayvan yetiştiricilerine özel olarak hazırlanan Tarım ve Hayvancılık Kredisi Paketi içinde bulunmaktadır. Siz de çiftçi iseniz ya da hayvan yetiştirici iseniz bu pakette yer alan kredilerden yararlanabilirsiniz. Bu pakette yer alan krediler belirli kategorilere ayrılmaktadır.

Vakıfbank’ın verdiği kredilerden biri biri Bitkisel Üretim Kredisidir. Eğer tarlada bitki üretimi yapıyorsanız bu krediden yararlanabilirsiniz. Bu krediyi alacağınız ve geri ödemeye başlayacağınız zamanı da üretiminize göre belirlersiniz. Diğer bir kategori Sera Kredisidir. Sera Kredisi, serada üretim yapan çiftçilerin gerekli üretimi gerçekleştirmek için aldıkları kredidir.

Vakıfbank’ın Verdiği Kredi Türleri

Vakıfbank Süt Hayvancılığı Kredisi de vermektedir. Bu kredi, süt veren keçi, koyun ve inek gibi hayvanları yetiştiren hayvan yetiştiricilerine verilmektedir. Besi Hayvancılığı kredisi ise besi hayvanı yetiştiren hayvancılar için çıkarılmıştır.

Kümes Hayvancılığı yapıyorsanız Kümes Hayvancılığı Kredisinden yararlanmanız mümkündür. Arıcılık Kredisi aynı şekilde arıcılık yapan kişilere verilmektedir. Su Ürünleri Yetiştiriciliği ve Avcılığı ise balıkçılar için düşünülmüş bir kredi türüdür. Son  olarak Sözleşmeli Üretim Kredisi ise üretim yapmak için Vakıfbank’tan kredi almak isteyen kişilerin sözleşmeli şekilde aldıkları kredidir.

Vakıfbank’tan Tarım ve Hayvancılık Kredisi aldığınızda bu aldığınız kredilerin geri ödemesini hasat zamanında yapmanız mümkündür. Vakıfbank bildiğiniz gibi hep çiftçinin yanındadır ve çiftçiye destek olmaktadır ve “Çiftçiye Tam Destek!” sloganıyla bunu belli etmektedir.

Çiftçi iseniz ya da hayvan yetiştiricisi iseniz kredinizi hemen alabilirsiniz ve geri ödemeyi de gelirinizi elde ettiğiniz zaman rahatça ödersiniz. Üstelik Vakıfbank’ın üreticileri kategorilendirmesi ve buna göre her üreticiye ve her yetiştiriciye özel krediler vermesi de çiftçilerin ve hayvancıların kendilerine en uygun kredileri seçerek almalarını sağlamaktadır. Böylece Vakıfbank, üreticilerin gerçekleştirdiği faaliyetlere göre krediler oluşturmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Lise Öğrencileri Kredi Çekebilir Mi , Gerekli Koşulları Nelerdir ?

Vakıfbank’tan Çiftçilere Destek

Vakıfbank ayrıca çiftçilerin ihtiyaçları olan yem ve gübre alımları için de finansman desteği sağlamaktadır. Üstelik bu destek sadece bu gibi alımlar için değil hayvan ve benzeri alımlar ile diğer tüm tarımsal girdiler için geçerlidir. Eğer traktör ya tarımsal ekipman almak isterseniz Vakıfbank size uzun vadeli krediler vermektedir. Bu krediler sayesinde istediğini üretimi ve yetiştirme faaliyetini gerçekleştirmeniz mümkündür.

Vakıfbank Tarım ve Hayvancılık Kredisi başvurusu yapmak isterseniz Vakıfbank şubelerine gitmeniz gerekmektedir. Hem Vakıfbank Tarım Kredisi hem de Vakıfbank Hayvancılık Kredisi için şubeyi ziyaret etmeniz şarttır. Bu kredilere başvuru yapabilmeniz için hem Çiftçilik Belgeniz hem de nüfus cüzdanınız yanınızda olmalıdır.

İsterseniz bu krediler için başvuru yaparken sigorta da yaptırabilirsiniz. Yararlanabileceğiniz sigortalar Bitkisel Ürün Sigortası, Sera Sigortası, Arıcılık Sigortası, Büyükbaş Hayvan Sigortası, Küçükbaş Hayvan Sigortası, Kümes Hayvanları Hayat Sigortası ve Su Ürünleri Hayat Sigortasıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.