Vakıfbank’ın çiftçilere özel bir kart hizmeti var; Tarım Kart. Tarım ile ilgili harcamalarınızı beklemeden, uygun seçenekler ile yapmanızı sağlayan bu kart, çiftçilere tam destek sağlıyor. Anlaşmalı iş yerlerinden altı aya kadar faizsiz işlem olanağı, ödemeleri yılda bir yapma gibi birçok kolaylık ve yenilik getiren Tarım Kart, tarım alanında faaliyet gösterenler ödemeleri ve işlemlerini kolaylaştırır.

Çiftçilere özel kartını müşterilerinin hizmetine sunan Vakıfbank, tarımsal giderlerinizi bekletmeden alabileceğiniz bu kart ile birçok avantaj sunuyor. Avantajlı alışveriş fırsatlarının yanı sıra, karta tanımlı nakit kredi kullanma, fatura ve primlerin hasat zamanına ertelenmesi gibi daha birçok olanağı olan Tarım Kart ile çiftçiye tam destek sağlanıyor. Özellikle ödemelerin hasat zamanına ertelenmesi, bu kart ile birçok çiftçinin tarımsal faaliyetlerini çok daha kolay bir şekilde halletmesine olanak sunuyor.

Türkiye’nin en büyük bankalarından biri olan Vakıfbank, müşterilerine sunduğu düşük faiz oranları, uygun ödeme seçeneklerinin yanı sıra, farklı iş grupları için de farklı kampanya ve fırsatlar da sunuyor.

Çiftçinin ve üreticinin yanında olan banka, “Çiftçiye tam destek” kampanyası ile tarım işi ile uğraşanlara Tarım kart fırsatını sunuyor. Zor şartlara sahip olan çiftçiler de birçok avantajı bulunan bu kart ile, ödemelerini erteleyip, daha kolay ödeyebiliyor. Bu kart ile, tarımsal faaliyeti olan iş yerlerinden yapacağınız alışverişleriniz için ödemelerinizi daha kolay yapabilir, erteleyebilir ve avantajlı olarak ödeyebilirsiniz.

Birçok çiftçi için hasat zamanı dışındaki dönemde ödemeler de şartlar da bir hayli zorlaşır. İşte bu kart ile, 6 ayda bir ödeme seçeneklerinden ya da ödemelerinizi hasat zamanına erteleme seçeneğinden yararlanabilirsiniz. Peki, Tarım Kart ile yapabilecekleriniz neler?

  • Tarım ile ilgili yapacağınız gübre, ilaç, tohum, yem gibi tarımsal ekipmanlar ya da tarım araçları için yaptığınız akaryakıt alımı gibi tüm tarımsal harcamalarınızda avantajlı alışveriş olanağı sunuyor. Uygun faiz oranları ve indirimler bu kartın öne çıkan özelliklerinden.
  • Acil nakit ihtiyaçlarınız için nakit kredi fırsatı sunan Vakıfbank Tarım Kart ile uygun faiz oranları ve ertelemeli vade seçenekleri ile Vakıfbank ATM’lerinden, şubelerden nakit kredinizi anında çekebilirsiniz.
  • Kredisini hemen alan çiftçi, ödemelerini hasat zamanı yapar. Ödemelerinizi gelir elde ettiğiniz döneme erteleyebileceğiniz Tarım Kart ile ödemeler çok daha rahat yapılır.
  • Tarımsal faaliyetleriniz için gereken traktör gibi araç alımlarınızda da uzun vade seçenekleri ve uygun ödeme koşulları sunar.
  • Borç ödemeleri yılda bir kez yapılabilir. Bu da birçok çiftçi ve tarımsal faaliyet yapanlar için büyük bir avantaj.

Vakıfbank Tarım Kart ile anlaşmalı üye iş yerlerinden altı aya kadar %0 faiz ile alışveriş yapmanız mümkün. Peki, başvuru nasıl yapılır? Başvuru için nüfus kağıdı fotokopisi ve tarım yaptığınızı gösteren güncel belge başvuru sırasında yeterlidir. Başvurularınızı dilerseniz şubelerden yapabileceğiniz gibi; ATM’lerden, telefon bankacılığı ya da TARIM (boşluk) T.C kimlik no ile 5724’e SMS göndererek yapabilirsiniz.

Bu kartın bir diğer avantajı da sürekli olarak güncel bilgileriniz ve harcamalarınızdan haberdar olmanızdır. SMS yönetimi sayesinde, yaptığınız tüm harcamalar, yaklaşan ödemeleriniz hakkında bilgilendirilirsiniz. Bu da, ödemelerinizi kontrol altında tutmanızı kolaylaştırır.