Vakıfbank personel ilanları açılan pozisyonlara bağlı olarak düzenli aralıklarla verilmekte olup özellikle de yeni açılan şubeler için toplu alımlar yapılabilmektedir. Yurt genelinde gerçekleştirilen Vakıfbank personel alımı sınavlarının üzerinden gerçekleştirilen aşamalar yazılı sınav ve sözlü sınav olmak üzere 2 aşamalı olarak gerçekleştirilmektedir.

Vakıfbank İnsan Kaynakları 

Gerçekleştirilen tüm işe alımlar ve gerçekleştirilen Vakıfbank sınav duyuruları bankanın insan kaynakları departmanı üzerinden verilmektedir. Vakıfbank insan kaynakları mail adresi üzerinden sadece genel iş başvurularını kabul etmekte olup direkt değerlendirmeye alınmak için verilen Vakıfbank iş ilanları üzerinden iş başvuru formu doldurulmalıdır.

Vakıfbank Müfettiş Yardımcılığı 

En çok iş başvurusunda bulunulan pozisyon olarak öne çıkan Vakıfbank müfettiş yardımcılığı sınavı belirli aralıklarla düzenlenmekte olup banka her yıl farklı dönemlerde iş ilanları vererek adayları sınava davet etmektedir. Bir diğer çok başvuru alan pozisyonda Vakıfbank gişe memuru pozisyonu olup bu pozisyonda yılda bir kere açılan sınavlar üzerinden personel alımları gerçekleştirilmektedir. Yazılı sınavı geçmeyi başaran adayların Vakıfbank mülakat sınavı için davetleri gönderilmekte olup sözlü sınavın verilmesi durumunda işe alım süreci tamamlanmaktadır.