Vakıfbank Personel Alımı

Borsa Ne İşe Yarar?

Ülkemizde faaliyetlerini sürdüren bankalardan bazıları özel olmakla birlikte bazılar da devlete ait bankalardır. Bazı bankalar ise hem özel hem de devlet ortaklığı ile işletilen bankalardan olmaktadır. Bu sınıfa giren bankalardan birisi de Vakıfbank olmaktadır.

Ülkemizde yıllardan bu yana faaliyetlerini sürdüren ve geniş bir şube ağı olan Vakıfbank bireylerin ve devletin finansal işlemlerine aracılık etmektedir. Vakıfbank 1954 yılında anonim ortaklığı olarak kurulmuş ve şu anda ülkemizde faaliyetini sürdüren 7. büyük bankadır. Dönemin başbakanı Adnan Menderes’in talebi üzerine belli bir sermaye ile anonim ortaklığı olarak faaliyetlerine başlamıştır. Köklü bankacılık gelenekleri ile bu zamana kadar piyasa da işlem yapan Vakıfbank belli oranda halka arz edilmiş, belli oranda ise Vakıflar Genel Müdürlüğü bünyesinde toplanmıştır. Vakıfbank dünyada 3 ülkede faaliyetlerde bulunmaktadır. ABD, Bahreyn ve Irak’ın Erbil kentinde şubesi olması yurt dışı bağlantısını da ortaya koymaktadır. Vakıfbank zaman zaman mevcut şube sayısını artırma yoluna gitmiş ve müşterilerden gelen talepleri karşılamaya devam etmektedir.

Taleplerin karşılanamadığı zaman ilan yolu ile personel alımında bulunmaktadır. Bu ilanlar bankanın resmi internet sitesinde yayınlanmakta ve kamuoyu ile paylaşılmaktadır. Personel alımında mevzuata uygun şartlar sıralanmaktadır. Personel alımında eğitim seçeneği çoğu zaman önem arz etmektedir. Mevcut sistemde ekonomi, iktisat ve işletme mezunları alımlarda daha çok tercih edilen öğrenim sınıflarıdır.

Personel alımlarında hem yazılı sınav hem de sözlü sınava tabii tutulan adaylar belli bir sınıfa göre tercih edilmektedir. Tercih edilen adaylar çeşitli birimlerde görevlendirilmektedir. Mevcut mali şartları diğer bankalara göre daha iyi olan Vakıfbank her sene belli miktarda personel alımı ilanı yayınlamaktadır.Personel alımlarını sürekli olarak ilan eden ve büyüme hedefleri ile ön planda olan Vakıfbank toplumun ve devletin bir çok finansal işlemini yapmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Bartın Üniversitesi 4 Akademik Personel Alımı Yapılacak 3 Ekim 2017

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.