Mevcut kredi kartları zaman zaman limit açısından yeterli görülmediği için insanlar genellikle ek kaynaklar yaratma yoluna gitmektedir. Yeni bir bankadan yeni bir kredi çekmekten öte mevcut olarak kullanılan vadesiz mevduat hesaba kredi limiti tanımlamak daha makul bir yol olarak görülmektedir. Limit yükseltme durumlarında bankaların bazı koşulları söz konusudur. Bu yazımızda Vakıfbank Kredili Bankomat Limiti Nasıl Arttırılır, bu soruya cevap bulmaya çalışacağız.

Bankomat Nedir ?

Öncelikle Vakıfbank Kredili Bankomat’ın ne olduğunu tanımlamakla başlayalım. Vakıfbank Kredili bankomat, Vakıfbank tarafından müşterilere sunulan bir tür kredili mevduat hesabı sayılır. Yani standart bir banka kartı olmasının yanında, istenildiği zaman kredi limiti olarak da kullanılabilmektedir. Vadesiz mevduat hesabı olan bankomatlarda ne yazık ki taksitli alışveriş yapmak mümkün değildir. Fakat isteğe bağlı olarak taksitli nakit avans alınabilmektedir.

Eğer mevduat hesabınızda para olsa dahi, kişi harcamalarını öncelikli olarak bankomat üzerinden gerçekleştirebilir. Bankomat hizmeti özellikle Vakıfbank’ın kendi müşteriler için birçok avantajı beraberinde getirmektedir. Buna rağmen Vakıfbank müşterisi olmayan kişiler de bankomat avantajından faydalanabilmektedirler. Vakıfbank müşterilerinin işlem süreçleri vs. görece daha hızlı bir şekilde yürütülmektedir. Öte yandan banka kendi müşterilerinden ek bir belge talebinde bulunmamaktadır.

Bankomat Başvuru İşlemleri

Bankomat talebinde bulunan diğer kişiler için ise bazı evraklar zorunlu tutulmaktadır. Bu belgeler arasında kimlik fotokopileri, maaş bordrosu ve ilgili son dönem fatura belgeleri yer almaktadır. Belgeleri eksiksiz olarak bankaya ulaştıran kişilerin talepleri büyük oranda olumlu yönde sonuçlanır. Eğer ATM’den kendi hesabınıza para yatırma işlemi yapıyorsanız, o an bankomat limitiniz eksi ise ödeme otomatik olarak buraya yansımaktadır.

Harcama ya da alışveriş yaparken de dilerseniz mevduat hesabınızdan dilerseniz kredili bankomat hesabınızdan ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Kredili bankomat sahibi olan müşterilere bir de havuz hesabı uygulaması getirilmektedir. Bu uygulama bir nevi kumbara işlevi de görmektedir. Örneğin hesapta yer alan küsuratları doğrudan bu havuz hesabına atıp orada biriktirebilirsiniz. Havuz hesabında herhangi bir kesinti söz konusu değildir. Vakıfbank Kredili Bankomat faizlerine öz attığımızda faizlerin % 1.86 olduğunu görüyoruz.

Kredili bankomatın kapatılması için en yakın banka şubesine gitmeniz gerekmektedir. Şimdi Vakıfbank Kredili Bankomat limiti nasıl arttırılır, biraz buna değinelim. Vakıfbank Kredili Bankomat’ın limitini arttırmak için iki seçenek sunulmuştur. Ya telefon üzerinden bankanın müşteri hizmetleriyle iletişim kurmak gerekir ya da doğrudan şubeye gidip limit arttırma talebini yerinde iletmek gerekir. Limit arttırma talebinizin olumlu sonuçlanması için kredi notunun iyi durumda olması çok önemlidir. Bütün bunların yanında bir de istenilen yeni belgelerin temin edilmesi de önemlidir.

Bu kriterler yerine getirildiğinde bankomat hesabınızdaki limit yükseltilir. Faiz oranları günlük olarak işlediği için müşterilerin ödemeleri fazla gecikmeden yapması onlar adına çok önemlidir. Bankomat hesabı yalnızca kullanılan gün sayısı kadar faiz hesabı yapmaktadır. Ana parayıkişi dilediği an kapatma hakkına sahiptir. Bankomat hesabınız ile fatura ödemelerinizi gerçekleştirmek mümkündür. Bu arada müşteriler kredili bankomat başvurusu yaptıktan sonra dilerlerse ücretsiz bir şekilde sözleşmenin dijital halini e-posta aracılığı ile talep edebilmektedir.

Kullanıcıların e-posta adreslerine  ulaşan bu sözleşme ve ek belgeleri büyük bir titizlikle incelemesi önemlidir. Başvuruda bulunmak  adına SMS sık tercih edilen yöntemlerden biridir. 5724’e KHM boşluk TC boşluk limit bilgisini yazıp yollamanız yeterlidir. Mobil bankacılıkta ise Başvurular sekmesine girmek yeterli olacaktır. Alt sekmelerde Kredili Bankomat Başvurusu şeklinde bir bölüm bulunmaktadır. Aynı işlemi aynı menüden internet bankacılığı üzerinden yapmak da mümkündür.