Kredi bir borçlunun borcunu kapatmak ve ihtiyaçlarını karşılamak için ileri bir tarihte taksitlerle ödemeği kabul ettiği bir sözleşmedir. Borç veren genellikle bankalar faiziyle birlikte vadesinde geri almaktadır. Kredi veren bankanın gelir tablosunda ilk başta bir azalış olurken tahsil ederken artış gösterecektir.

Bankaların müşterilerine otomobil kredileri, mortgage, bireysel krediler ve kredi kartları şeklinde kredi kullandırır. Ayrıca kullanmadan önce özellikle resmi sayfaları üzerinden hesaplama imkânı sunmaktadırlar. Bunlardan biri vakıf bankasıdır. Eğer Vakıfbank’tan kredi çekecek iseniz çekmeden önce internet bankacılığı üzerinden kredi hesaplaması yapabilirsiniz. Bunun işin yapılması gerekenler şöyledir.

Vakıfbank Kredi Hesaplama 2017 - 2018

Vakıfbank Kredi Hesaplama 2017 – 2018

Vakıfbank web sayfasına girdikten sonra hesaplama araçları bölümüne girin. Burada bulunan kredi hesaplama, mevduat hesaplama, nakite taksit hesaplama ve tahvil bono hesaplama gibi işlemler yapılabilmektedir. İlk seçenek olan Vakıfbank kredi hesaplama bölümünde işlemler yaparak kredi değerlendirmesi yapabilirsiniz.

Burada ilk önce size kredi türü sorulmaktadır. Farklı kredi türlerinden birini seçerek ikinci aşama olan vade sayısını belirlemeye geçebilirsiniz. Vade size ne kadar süre içerisinde krediyi ödemek istediğinize dair sorulan sorudur. Genelde 6, 12, 24, 36 gibi vade seçenekleri sunulmaktadır. 3 yıllık bir geri ödeme için 36 ay vade seçmeniz gerekir. Vade sayısının kısa tutulması ödenecek faiz tutarını düşüreceğinden daha avantajlıdır.

Vakıfbank Kredi Hesaplama 2017 - 2018

Vakıfbank Kredi Hesaplama 2017 – 2018

Daha sonra üçüncü aşama olan çekmek istediğiniz kredi tutarı sorulmaktadır. İhtiyacınız olan kredi tutarı girilerek işlemlere devam edebilirsiniz. Kredi tutarı girildikten sonra taksit periyodu seçilmelidir. Kredi taksit periyodu ayda bir veya üç ayda bir ödeme yapacağınız anlamına gelir. Bu seçimi de yaptıktan sonra hesapla butonuna tıklayarak sonuçları görebilirsiniz. Sonuçlarda ödeyeceğiniz toplam faizli tutarı, vade sayısı, faiz oranı, vergi kesintileri ve taksit tutarıdır. Bu işlemlerden sonra hesaplanan kredi size uygunsa başvuru işlemlerine başlayabilirsiniz