Vakıfbank kiralık kasa hizmeti vermektedir. Kiralık kasalar son zamanlarda vatandaşların en çok ihtiyaç duyduğu ve ilgi gösterdiği hizmettir. Vakıfbank kiralık kasa hizmeti hakkında ayrıntılı bilgi almak için yazımızı okuyun.

Vakıfbank diğer pek çok banka gibi kiralık kasa hizmeti vermektedir. İnsanlar son zamanlarda artan hırsızlık olayları yüzünden kiralık kasa hizmeti almaya daha çok gereksinim duymaktadırlar. Bu yüzden bankaların çoğu bu konuda hizmet vermektedir. Ancak bankalar bu hizmeti her şubelerinde vermemektedirler. Yani bankaların her şubesinde kiralık kasalar yoktur. Ancak bankaların belirli şubelerinde bu kiralık kasalar bulunmaktadır.

Bankalardan kiralık kasa hizmeti almaya karar verdiğinizde hizmeti almak istediğiniz bankanın websitesine girerek kiralık kasaların hangi şubede olduğunu öğrenmeniz gerekir. Kiralık kasa hizmeti veren bankaların hemen hemen hepsi kasaların bulunduğu şubelere websitelerinde yer vermektedirler.

Kiralık Kasa Hizmeti Nasıl Alınır?

Kiralık kasa hizmeti almak lüks bir hizmet gibi algılansa da aslında sizin için değerli olan evraklarınızı ve eşyalarınızı burada tutmanız pek de lüks bir hizmet değildir. Çünkü hemen hemen herkesin değerli bir evrağı ya da eşyası vardır. Bu eşyanızın ya da belgenizin başına kötü bir şey gelmesinden endişeleniyorsanız ya da sadece bu eşyanızın ya da belgenizin güvende olmasını istiyor ve onu iyi koşullarda tutmak ve korumak istiyorsanız elbette bankaların birinden kasa kiralayarak bu eşyanızı ya da belgenizi söz konusu kasanın içine koyabilirsiniz.

Bunu yaptığınızda evinizde değerli bir eşya ya da belge bulundurmadığınız için aklınız evinizde kalmayacak. Endişeli olmayacaksınız. Sürekli olarak evinize bir hırsız girmesi konusunda kaygı duymayacaksınız. Yani eşyalarınızı bu şekilde muhafaza etmek zihninizi rahatlatacak.

Değerli Eşyalar Nasıl Saklanır?

Değerli eşyaları ve belgeleri evde de yatak odasında tutmak alışılagelmiş bir davranıştır. Annelerimizden bu davranışı görmemiz yatak odasını, gardırobu ve şifoniyer çekmecesini bizim için güvenli bir yer hâline getirmiştir. Yani bu gibi yerler zihnimizde güvenli yer şeklinde nitelenmiştir. Fakat aslında bu yerler pek güvenli değildir. Çünkü hırsızların baktığı ilk yer buralardır. Üstelik kasa kiralamak için verdiğiniz ücret, değerli belgelerinizi ya da eşyalarınızı kaybettiğinizde yaşayacağınız kaybın yanında çok küçük kalmaktadır.

Kasa kiralamak zannettiğinizden çok daha az masraflı bir işlemdir. Bankalar kasa kiralama işlemi sırasında sizden bir depozito ücreti alırlar. Bu ücreti kasayı kiralarken verirsiniz. Kasanızı kapattığınız zaman banka size bu ücreti iade eder. Kasa kiralamak için yıllık kiralama ücreti ödersiniz. Bankalarda küçük boy kasa, orta boy kasa ve büyük boy kasa olmak üzere üç farklı boyutta kasa bulunur. Ayrıca bazı bankalarda bir de mega boy kasa ya da süper boy kasa bulunmaktadır. Vakıfbank’ta üç farklı boyutta kasa mevcuttur. Ancak Vakıfbank websitesinde kasaların yıllık ücretleri yer almamaktadır. Bu bilgileri almak için Vakıfbank şubelerini ziyaret etmeniz gerekmektedir. Depozito bilgisini de şubelerden almanız mümkündür.