Emekli maaşlarını her ay düzenli olarak alan kişiler bu maaşlarını farklı bankalar taşıyarak farklı avantajlardan yararlanabiliyorlar. Genel olarak hiçbir bankada ödeme gecikmesi gibi sorunlar yaşanmadığından emekliler kendilerine en iyi teklifi sunan bankaya giderek emekli maaşlarını o bankaya taşıyabiliyorlar.

Birçok banka maaşlarını taşıyan kişilerin ilk maaşlarında belirli miktarda promosyonlar uyguluyor. 50 TL seviyesinden başlayan promosyonlar 300 TL seviyesine kadar çıkabiliyor. Bankalar bu aralık içerisinde kendi belirledikleri miktarlarda promosyon sunuyorlar.

Vakıfbank birçok bankanın aksine ilk maaşlarında herhangi bir ikramiye vermiyor. Maaşlarını bankaya taşıyan emekliler için daha çok krediler ve mevduat hesapları üzerinden yardımcı olan Vakıfbank bu doğrultuda daha uzun vadeli bir şekilde emeklilere yardımcı olduğunu düşünüyor.

Vakıfbank’ın Kredilerde Sunduğu Avantajlar Neler?
Bankaya emekli maaşını taşıdıktan sonra herhangi bir sebeple kredi çekme isteyen emekliler bankalara başvurdukları anda avantajlardan faydalanmaya başlıyorlar. İlk olarak kendilerine düşük faizler sunuluyor.

Bankada hesabı bulunmayan kişilerin talep ettikleri kredilerde belirlenen faizlerden daha düşük faizler ile birlikte emekliler kredilerini alabiliyorlar. Bunun yanı sıra belirli miktarlarda sonra kredi notuna çok fazla önem veren banka emeklilerin kredi notlarını da göz ardı ederek emekli hesabı bankada olan müşterilerine kredileri sağlıyor.

Mevduat Hesabı Avantajları
Birçok emekli birikim yapmayı başarırken bu birikimleri nasıl değerlendireceği konusunda kararsız kalıyor. Mevduat hesapları bu aşamada en doğru yatırımlardan birisi olarak gösteriliyor. Emekliler biriktirdikleri maaşlarını mevduat hesabı oluşturarak buraya attıklarında banka oldukça yüksek faizler veriyor.

Bu aşamada isterlerse emekliler maaşlarının bir kısmını otomatik talimat ile birlikte sürekli olarak bu hesaba aktarabiliyor. Herhangi bir işlem yapmadan emeklilerin yaptıkları birikimler artarken istedikleri anda hesapta yer alan tüm miktarı çekme şansı da veriliyor