Her bankanın bankamatiğinde belirli para yatırma limitleri olmaktadır. Bu limitler bağlı bulunulan bankanın ATM limitleri ile ilgilidir. Bankamatikler her ne kadar para çekme gibi, para yatırma gibi, maaş alma gibi, para gönderme gibi, kart borcu ödeme gibi işlemlerimizi yapsak da bankanın koymuş olduğu sınırlara uymak zorundayız.

Ayrıca bankaya gitmek ya da şube bulmak biraz uğraştırıcı olabilmektedir. İlçelerde en fazla 2-3 banka şubesi bulunmaktadır. Ancak her sokakta bir bankamatik bulunabilmektedir. Bu yüzden para işlemlerini bankaların ATM’lerinden yapmak daha kolay ve daha pratik bir yoldur. Para yatırma limitleri koyan bankalardan biri de Türkiye’de sıkça kullanılmakta olan bankalardan biri olan Vakıfbank bankası’dır.

Vakıfbank Bankası ATM Limit Uygulamaları
Vakıfbank Bankası ATM’lerine yatırılacak olan para miktarı müşterileri için 1.500 TL ( bin beş Türk lirası ) olarak belirlenmiştir. Vakıfbank Bankamatiklerinden bu oranı 10- 20- 50- 100 ve ya 200’lük banknotlar halinde de yatırabilirsiniz. Ancak limitin üstüne çıkmak zordur. Eğer ki daha da fazla paranız var ise o zaman yapacağınız 3 şey vardır.

•    Yeni bir bankamatik bulacaksınız
•    Yarını bekleyeceksiniz
•    Direk olarak banka şubesine gideceksiniz.

Bu 3 yoldan en iyi olanı ise elbette direk olarak banka şubesine gitmektir. Çünkü yüksek miktarlarda parayı bankamatiklere yatırmak zor olmaktadır. Şubeden yatırmak ise sıra beklemenizi sağladığından sadece vakti bol olan kişiler için uygundur.

Hemen hemen tüm bankacılık işlemlerini bankanın limitleri dâhilinde ATM’lerden işlem yapabilirsiniz. Her banka bankasında para olmasını ister. Çünkü bankalar paralardan günlük olarak kazanç sağlamaktadırlar. Vakıfbank Bankası ATM’lerine yatırılacak olan para miktarınız 1.500 TL den daha fazla ise yatırım için banka şubesini seçmeniz gerekmektedir