Sadece Vakıfbank maaş müşterisi olan kişiler için özel olarak hazırlanan Vakıfbank anında kredi ile paraya ihtiyacım var dediğiniz an her an kredi kullanmanızı sağlıyor. Üstelik Vakıfbank hazır kredi limitinizi kullanmak için tek yapmanız gereken Vakıfbank internet şubesi müşterisi olmak ve maaşınızı Vakıfbank üzerinden almanızdır.

Kamu çalışanları için hiçbir şart aranmazken özel sektör çalışanları için ise tek aranan şart ise kesintisiz olarak maaşın 6 aydır aynı şubeden alınması şartıdır. Bu krediyi öne çıkaran bir başka etken de kredinin günün her saati ve haftanın her günü kullanılabilmesidir. Yani dilerseniz krediyi pazar gecesi bile kullanabilir, dilediğiniz an nakit ihtiyacınızı hemen giderebilirsiniz.

Sigortalı kredi ve sigortasız kredi olmak üzere iki farklı kredi paketi kullanma seçeneği sunan banka 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen müşterileri için sigorta yaptırırlarsa yüzde 1.33 gibi son derece düşük bir kredi faiz oranı sunarken sigortasız olan kredi paketinde uygulanan ihtiyaç kredisi faiz oranı ise yüzde 1.43’tür. Kullanabileceğiniz kredi tutarı ise tamamen kredi notuna bağlı olarak belirlenmektedir.