İçindekiler

Vadeli döviz hesabı, doğru kullandığınızda sizin hem dövizden hem de faizden kâr etmenizi sağlar. Vadeli döviz hesabı hakkında ayrıntılı bilgi almak ve bu hesabın nasıl açıldığını öğrenmek için yazımızı okuyun.

Vadeli döviz hesabı birikim hesabı olarak seçebileceğiniz bri hesap türüdür. Bu hesap size iyi kâr getirir. Üstelik bir yatırım aracı olarak kullandığınızda vadeli döviz hesabı risksiz getiri elde edebileceğiniz bir vadeli mevduat hesabıdır. Döviz birikimlerinizi bu hesap sayesinde risksiz olarak değerlendirebilirsiniz. Üstelik Türk Lirasının değer kaybettiği ve USD/TL kurunun yüksek olduğu dönemlerde böyle bir yatırım yapmak size iyi getiri sağlayacaktır.

Birikiminizi Doğru Şekilde Değerlendirin

Para biriktirmek istiyorsanız ya da var olan birikiminizi en iyi ve en doğru şekilde üstelik risksiz şekilde değerlendirmek ve bütün bunların yanında ayrıca iyi kazanç elde etmek istiyorsanız tüm bu beklentilerinizi karşılamak için vadeli döviz hesabını seçmelisiniz. Vadeli döviz hesabı size hem dövizden hem de faizden kazanç elde etmeyi vadeder.

Vadeli döviz hesabı açmak için banka şubelerini ziyaret edebilirsiniz. Ancak bu hesap türünü açmak için izleyebileceğiniz bir yol daha vardır. Bu da internet aracılığıyla hesap açmaktır. Bankalara ait internet bankacılığı hizmetlerini kullanarak e-vadeli hesap açabilirsiniz. Üstelik bu şekilde hesap açtığınız zaman bankaların, internet bankacılığına özel avantajlı faiz oranlarından yararlanmanız mümkündür.

Vadeli Döviz Hesabı Nasıl Açılır?

Hesabınızı isterseniz USD cinsinden isterseniz EUR cinsinden ya da JPY, CHF, GBP, SEK, SAR, RUB, NOK, DKK, CSD, AUD, RON cinslerinin birinden açabilirsiniz. e-vadeli hesabınızı söz konusu kanallı kullanıp açarak mevduatınıza daha fazla kazanç sağlayabilirsiniz.

Üstelik bankaların çoğu akıllı telefonlara özel çıkardıkları bankacılık uygulamaları üzerinden e-vadeli hesap açılışını sağlamaktadır. Bu uygulamaları kullanarak siz de e-vadeli hesabınızı şubeye gitmenize gerek kalmadan açabilirsiniz.

Vadeli döviz hesaplarının özelliklerinden biri vade sonuna kadar piyasada meydana gelen faiz hareketlerinden etkilenmemesi ve sabit getiri sağlamasıdır. Vadeli hesabınızı 1 ay, 3 ay, 6 ay ve 12 ay vadeli şekilde ya da 32 günden 400 güne varan vade seçenekleriyle açabilirsiniz. Bunlar istediğiniz vadede açılabilen kırık vadeli mevduat hesaplarıdır.