Uzmanların tavsiye ettiği altcoinler hangileri? Pek çok altcoin bulunuyor ve bu altcoinlerin sürekli yükseliş, düşüş trendine giriyor. Öncelikle bu yazımızın yatırım tavsiyesi içermediğini belirterek yükseliş trendindeki altcoinleri anlatalım.

Kripto para dünyası, Bitcoin para biriminin yaygınlaşmasıyla beraber ortaya çıkmış durumda. Aslına bakarsak daha eski tarihi var fakat asıl büyüme zamanı Bitcoin ile birlikte oldu. Bitcoin sonrasında ortaya çıkan kripto para birimleri altcoin olarak adlandırıldı. Altcoinler de bir süre sonra değer kazanmaya başlayınca insanlar bu alana yatırım yapmaya başladı. Birçok kişi tavsiye edilen altcoinleri merak ediyor. Bu konuda yazdıklarımız yatırım tavsiyesi değil, yalnızca uzmanların önerdiği ve gelecekte değerlenmesi beklenen para birimleri. Bu para birimi değerlenebilir veya değer kaybedebilir. Bundan dolayı risk alırken bunu da düşünmek gerekiyor.

Uzmanların tavsiye ettiği altcoinler

Uzmanların tavsiye ettiği ve gelecekte daha çok değerlenmesini beklediği kripto para birimlerinden birisi Binance Coin olarak yer almakta. Son zamanlarda ciddi değer artışı yaşayarak kendini kanıtlayan Binance Coin, Binance borsasının da büyümesiyle birlikte daha da değerlenen bir para birimi oldu. Ocak ayında 30-40 dolar seviyesinde bulunan Binance Coin, şu anda 630 dolara yakın bir seviyede. Kısa sürede 20 kata yakın bir değer kazanan Binance Coin, yatırımcısını mutlu etti.

Gelecekte daha çok yükselmesi beklenen bir diğer para birimi Dogecoin olarak karşımıza çıkıyor. Dogecoin, mizah amaçlı çıkarılsa da ve kurucusu tarafından önemsenmiyor olsa da yatırımcıların bu parayı çok önemsediği görülüyor. Dogecoin para biriminde yaşanan yükseliş o kadar ciddi ki Aralık ayından beri neredeyse 100 kat değer kazandı. Aralık ayında 0,004 dolar olan Dogecoin, Nisan ayının başında 0,05 dolar iken ay sonuna doğru 0,4 dolara ulaştı. Şu anda 0,35 dolar seviyesinde olan Dogecoin, hızlı yükselen değeri ile birlikte yatırımcısının ilgisini çekiyor.

Uzmanların tavsiye ettiği altcoinler arasında Ethereum da yer alıyor. Ethereum, Bitcoin sonrasında gelen en yüksek değere sahip. Geçtiğimiz ay 1.900 dolar seviyesinden yükselmeye başlayan Ethereum, Mayıs ayı ile birlikte 2.000 doları geride bırakarak 2.800 doların da üzerine çıktı. Her geçen gün değerine değer katan Ethereum, uzmanlar tarafından önerilen bir para birimi.