Ücretsiz yazar kasa ve pos cihazı veren bankaların önemi 2016 yılında yeni nesil yazar kasa ve pos cihazı almanın zorunlu hâle gelmesinden sonra arttı. Ücretsiz yazar kasa ve pos cihazı veren bankalar yazımızda.

Ücretsiz yazar kasa ve pos cihazı veren bankalardan kampanyalı olarak ya da kampanyasız olarak yazar kasa ve pos cihazı almak mümkündür. hükümet 2016 yılından itibaren iş yerlerinde yeni nesil yazar kasa ve pos cihazı bulundurmayı zorunlu hâle getirmiştir. Ayrıca zaten iş yeriniz varsa müşterilerinizin taksitli olarak ödeme yapabilmesi için gerekli pos cihazlarını iş yerinizde bulundurmanız zorunludur. Bu zorunluluk 3100 sayılı kanunun 426 ve 427 sayılı tebliğler ile belirtilmiştir.

Yazar Kasa ve Pos Cihazı Nasıl Alınır?

Bir iş yeri sahibi iseniz ve iş yerinize yeni nesil yazar kasa ve pos cihazı almak istiyorsanız yapmanız gereken resmî işlemler bulunmaktadır. Öncelikle yazar kasa ve pos cihazı almak için gerekli izinleri almanız şarttır. Bunun için maliyeden izin belgesi almanız gerekir. Daha sonra bu izin belgesi ile yazar kasa ve pos cihazınızı almak istediğiniz bankaya başvurursunuz. Yazar kasa ve pos cihazınızı aldıktan sonra bunu kaydettirirsiniz. Cihazınıza banka şubesinden bankanın uygulamasını yükletirsiniz. Artık yazar kasa ve pos cihazınız kullanıma hazırdır.

Yeni nesil yazar kasa ve pos cihazı almak için bunu ücretsiz veren bankalara başvurabilirsiniz. Ücretsiz yazar kasa ve pos cihazı veren bankalar Vakıfbank, Garanti Bankası ve TEB’dir. Bu bankaların yaptığı kampanyaları ve verdikleri cihazların markalarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Vakıfbank Ücretsiz Pos Cihazı Kampanyası

Vakıfbank üye iş yerlerine kampanya ile ücretsiz pos cihazı vermektedir. Vakıfbank’tan şu marka ve modellerde pos cihazları almanız mümkündür: Vera Delta, Beko 220 TR /300 TR, Profilo Verifone VX 680-E1, Hugin VX675 ECR, Ingenico IWE 280, Mikrosaray Pidion MT 360 E, Infoteks/Fusions 410-G, Informatik Inpos M120. Banka ile görüşerek size uygun bir pakette pos cihazı verilmesini sağlayabilirsiniz. Vakıfbank’tan masaüstü sabit pos cihazı, IP/Adsl kablosuz pos cihazları, mobil pos cihazları, yazar kasa pos cihazları ve tarım pos cihazları alabilirsiniz.

Garanti Bankası Ücretsiz Pos Cihazları

Garanti Bankası da iş yeri sahiplerine ücretsiz pos cihazı verebilmektedir. Bunun için kampanyalar hakkında bilgi almalı ve banka ile görüşerek size uygun bir kampanyayı seçmelisiniz. Garanti Bankasından yazar kasa pos cihazı, masaüstü pos cihazı, DCC pos, sanal pos, temassız ödeme cihazı ve benzeri cihazlar alabilirsiniz.

TEB Ücretsiz Pos Cihazları

TEB, iş yeri sahiplerine kampanya ile pos cihazı vermektedir. Eğer iş yerinizin aylık cirosu en az 1500 TL ise ve TEB Business kredi kartınız varsa iki şeklde ücretsiz yazar kasa ve pos cihazı almanız mümkündür. ilki 36 ay boyunca her ay 4000 TL harcama sözü vermek ve ikincisi ise 24 ay boyunca her ay 6000 TL harcama sözü vermektir.