Kredi notunu öğrenmek istiyorum diyen kişilerden bu işlem için belirli bir ücret talep edilmektedir. Kredi notu öğrenme ücreti kullanılan yönteme bağlı olarak değişmektedir. Kredi notu sorgulama ücreti için en düşük ücret Findeks internet sitesi üzerinden yapılan sorgulamalardan alınmaktadır.

Findeks kredi notu sorgulama ücreti olarak siteden yapılan sorgulamalarda 4.50 lira ücret tahsil edilmektedir. Bunun yanı sıra ücretsiz kredi notu öğrenme hizmetinden yararlanmak isteyen kişilerden ilk kez yapılan kredi notu sorgulaması için ücret talep edilmemektedir. Bu kanal üzerinden öğreneceğiniz not ortalamanız kesin olacaktır. Bunun haricinde ücretsiz kredi notu sorgulaması yapacağınız diğer tüm kanallardan öğreneceğiniz verilerin hatalı çıkması mümkündür.

Özellikle de internet üzerinden hizmet veren ücretsiz kredi notu sorgulaması yapan siteler kesinlikle sizin kişisel verileriniz hakkında bilgi edinemeyecekleri için doğru bir bilgiye ulaşamayacaktır. Yine bu sitelere vereceğiniz kişisel bilgilerin de kötü niyetli amaçlar için kullanılamayacağının bir garantisinin verilemeyeceği nedeni ile de kesinlikle bu verileri paylaşmamanız ve en azından kredi notu sorgulaması için Findeks internet sitesi üzerinden bilgi edinmeniz çok önemlidir.