Ücretsiz Kredi Puanı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Ücretsiz kredi puanı sorgulama işlemi yapmak kolaydır. Ücretsiz kredi puanı sorgulama ve öğrenme işlemini nasıl yapacağınızı öğrenmek için yazımıza göz atın.

Ücretsiz kredi puanı sorgulama işlemi yapmak oldukça kolaydır. Yalnız bunu hangi yollarla yapmanız gerektiğiniz ve güvenli şekilde nasıl yapmanız gerektiğini bilmelisiniz. Kredi puanı sorgulama işlemini güvenli yollarla gerçekleştirmeniz bilgilerinizi de güvende tutmanızı sağlar. Bu nedenle karşınıza çıkan her kredi puanı sorgulama sitesine ya da herhangi başka bir kanalla kredi puanınızı sorgulayacağını söyleyen kişilere güvenmemelisiniz.

Ücretsiz Kredi Puanı Sorgulama Yöntemi

Ücretsiz kredi puanı sorgulama yöntemini kullanarak kredi puanınızı sorgulamanız ve öğrenmeniz mümkündür. Kredi puanı sorgulama işlemleri genellikle ücretli olarak yapılsa da kredi puanınızı ücretsiz olarak öğrenebileceğiniz bir yol da vardır. Kredi puanınızı bankanız aracılığıyla ücretsiz öğrenebilirsiniz.

Müşterisi olduğunuz bankanın şubesine giderek müşteri temsilcisi ile görüştüğünüzde kendisinden kredi puanınızı öğrenebilirsiniz. Ancak bunu her ay düzenli olarak yapmanız pek mümkün değildir. Yani sürekli banka şubesini ziyaret edip kredi puanınızı sormanız pek akıllıca değildir. Bu nedenle daha hızlı ve kolay şekilde kredi puanı sorgulama yöntemleri bulmak gerekir. Bu yöntemler ücretli olsa da çeşitli yolları kullanarak ödemeniz gereken tutarları düşürebilirsiniz.

Ücretli Kredi Puanı Sorgulama Yöntemleri

Kredi puanınızı profesyonel şekilde takip etmek ve her ay sorgulayarak kontrol altında tutmak için güvenilir ve profesyonel yöntemlerden yararlanmanız gerekir. Bunun için kullanabileceğiniz en güvenilir platform Findeks platformudur. Findeks platformu KKB yani Kredi Kayıt Bürosu tarafından oluşturulmuş bir platformdur ve bu kurum tarafından Türkiye’deki tüm vatandaşların kullanımına sunulmuştur.

Kredi Kayıt Bürosu kredi puanlarını saklayan bir kurumdur. Türkiye’nin önde gelen dokuz bankasının öncülüğünde kurulan bu kurum aynı zamanda kredi puanlarını bankalarla ve çeşitli fimalarla da paylaşmaktadır. Bu firmalar, müşterilerinin kredi puanlarını öğrenerek onları tanırlar. KKB, vatandaşların kredi puanlarını sorgulamaları ve öğrenmeleri için Findeks platformunu oluşturmuştur.

Findeks platformu aracılığıyla kredi puanınızı öğrenmek için şu adımları izlemeniz gerekir:

  • Findeks platformuna üye olun. Bunun için T.C. kimlik numaranızı ve cep telefonu numaranızı girmeli, sistemin istediği nüfus cüzdanı bilgilerinizi girmelisiniz.
  • Findeks platformunda kredi puanı sorgulama bölümünden kredi puanınızı sorgulamalısınız.
  • Kredi puanı sorgulama ücreti olan 4,72 TL’yi ödemelisiniz.

Findeks platformunda yaptığınız her işlem için ücret ödersiniz. Ancak ödemeniz gereken tutarları Findeks üyelik paketlerinden birini alarak düşürmeniz mümkündür. Bu paketlerin içinde hem daha çok hizmet vardır hem de ödemeniz gereken ücretler düşüktür.

Kredi puanınızı öğrenebileceğiniz platform sadece Findeks platformu değildir. Aynı zamanda bankaların internet şubeleri ve mobil bankacılık uygulamaları aracılığıyla da kredi puanınızı sorgulamanız ve öğrenmeniz mümkündür. Bankanızın mobil bankacılık uygulamasından ve internet bankacılığından kredilerim ya da krediler bölümünden kredi puanınızı sorgulayabilirsiniz. Bunun için bankanız sizden kendi belirlediği bir tutarı alacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.