Kredi notumu öğrenmek istiyorum diyen kişilerin kullanabilecekleri farklı kredi notu sorgulama yöntemleri bulunmaktadır. Ancak kullanılan yöntemlere farklı olarak değişkenlik gösteren kredi notu öğrenme ücreti tahsil edilmektedir.

Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme 

Kredi notunu ücretsiz öğrenmek isteyen kişilerin kullanabilecekleri tek yöntem Findeks internet sitesi üzerinden kredi notu sorgulaması yapmaktır. Findeks ilk kez kredi notu sorgulaması yapmak isteyen müşterilerine sadece bir defalığına ücretsiz olarak kredi notu sorgulaması yapmalarına izin vermektedir. Ancak sonraki yapılan her yeni sorgulama için ücret ödeneceği için mutlaka bu sorgulama kredi başvurusunda bulunmadan hemen önce yapılmalıdır.

Kredi Notu Öğrenme Ücreti 

Bu yöntemin dışında kullanacağınız her kredi sorgulama işlemi için belirli bir ücret ödenmesi gerekir. Findeks kredi notu sorgulaması kurumun kendi sitesi üzerinden yapılırsa 4,50 lira artı KDV olarak ücretlendirilmektedir. SMS ile kredi notu sorgulaması yapılması durumunda ise 9 lira ödenmesi gerekir.

Bunun dışında internetten hizmet veren kredi notu sorgulama siteleri de bulunmakta olup bu siteler üzerinden kredi notu sorgulaması yapılması kişisel bilgilerin paylaşılması gerektiği için kesinlikle önerilmemektedir.