Kredi notu sorgulaması için kullanılabilecek farklı yöntemler bulunmakla beraber seçilen yöntem aynı zamanda ödenecek olan kredi notu sorgulama ücreti içinde belirleyici olmaktadır. Ancak ücretsiz kredi notu öğrenme işleminden yararlanmak isteyen kişilere sunulan farklı bir seçenekte bulunmaktadır.

Kredi Notu Sorgula Ücretsiz 

Kredi notunu ücretsiz öğrenmek isteyen kişilerin kullanabilecekleri tek yöntem Findeks internet sitesi üzerinden verilen hizmettir. Ancak bu hizmette ilk kez kredi notu sorgulaması yapacak olan kişilere sunulan sadece tek seferlik bir hizmettir. Yani ilk kez kredi notunu öğrenmek isteyen kişilerin bir defalığa mahsus olmak üzere ücretsiz kredi notu sorgulaması yapmalarına izin verilmektedir.

Findeks Ücretsiz Kredi Notu 

Findeks internet sitesi üzerinden tamamen ücretsiz bir şekilde Findeks üyeliği işlemini tamamladıktan sonra yapacağınız ilk kredi notu sorgulaması ücretsiz olarak yapılmaktadır. Ancak ücretsiz kredi notu sorgulaması sadece ilk kez yapılacak olan kredi notu öğrenme hizmetinde sadece bir defaya mahsus olarak sunulmaktadır. Bunun ardından yapılacak olan her sorgulama karşılığında ücret talep edilecektir.

Findeks Üyelik 

Findeks internet sitesine üye olmak için mutlaka bankalarda kayıt altında olan bir cep telefonu numarasına sahip olmanız gerekir. Çünkü üyelik işlemi sonunda üyeliğin tamamlanabilmesi için cep telefonuna doğrulama kodu gönderilmektedir.