Risk Raporu Nedir?

En az findeks kredi notu ortalaması kadar önemli olan bir diğer veride Findeks risk raporu verisidir. Bu veride kişinin son 5 yıl içerisinde bankalar üzerinden kullandığı tüm krediler ve kredili ürünler ile bu ürünlerin ödeme verileri yer alır. Yani bu rapor sizin borçlanma performansınız ile ödeme performansınızın tek bir rapor üzerinden takip edilmesini sağlar.

Risk Raporu Nasıl Alınır?

Risk raporu almak isteyen kişileri yapmaları gereken tek şey Findeks internet sitesi üzerinden risk raporu sorgulama başvurusunda bulunmaktır.

Findeks risk raporu sorgulama ücreti ise yapılan her sorgulama başına 4 lira + KDV olarak uygulanmaktadır. Buna ek olarak bankalar üzerinden de risk raporu sorgulaması yapılabilmektedir. Bunun için internet şubesi üzerinden krediler bölümünden risk raporu alanını tıklayarak sorgulama yapılması mümkündür.

Ücretsiz Risk Raporu 

Risk raporu almak isteyen kişilerin belirli bir ücret ödemeleri gerekir. Ücretsiz Findeks risk raporu almak isteyen kişilerin ilk kez risk raporu sorgulaması yapmaları durumunda bir kereye mahsus olmak üzere ücretsiz olarak sorgulamada bulunmalarına izin verilmektedir.

Bunun dışında başka hiçbir şeklide Findeks risk raporu ücretsiz olarak öğrenilemez. Size böyle bir taahhütte bulunan sitelerden ise kişisel verilerinizin güvenliği açısından uzak durmanız önerilir.