Kredi notunu öğrenmek isteyen kişilerin kullanımlarına sunulan farklı pek çok kredi notu sorgulama yöntemi bulunmakta olup aynı zamanda tercih edilen bu yöntem ödeyeceğiniz kredi notu sorgulama ücreti içinde belirleyen olmaktadır. Kredi notumu öğrenmek istiyorum diyen kişilerin bir çoğu ücretsiz kredi notu sorgulama yöntemleri aramaktadır. Peki, ücretsiz Findeks kredi sorgulaması nasıl yapılmaktadır.

Findeks Kredi Notu Sorgulama 

Ücretsiz kredi notu sorgulaması için kullanılabilecek olan tek yöntem Findeks internet sitesi üzerinden sunulmaktadır. Ancak bu hizmetten yararlanmak isteyen kişilerin ilk kredi skoru sorgulaması yapmaları zorunludur. Yani bu hizmet sadece ilk kez kredi notu sorgulaması yapmak isteyen kişilere sunulmaktadır. Yine bu hak sadece bir kerelik tanınan bir hak olup ikinci ve sonrasında yapılacak olan her yeni kredi puanı sorgulaması için belirlenen ücretin ödenmesi gerekir.

Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme 

Kredi notunu ücretsiz öğrenmek istiyorum diyorsanız Findeks üyeliği işlemlerinizi tamamlayarak Findeks internet sitesi üzerinden ilk kez kredi notu sorgulaması yapmanız yeterlidir. Findeks üyeliği de ücretsiz olup üyelik işlemlerinin tamamlanabilmesi için bankalara kayıtlı bir cep telefonu numaranızın olması zorunludur. Çünkü doğrulama kodu gönderilmekte olup bu kodun girilmeden işlemlere devam edilmesi söz konusu değildir.