Findeks kredi notu bankaların kredi onayı verme konusunda yararlandıkları en önemli veridir. Kredi notunu öğrenmek isteyen kişilerin kredi notu sorgulaması yapmaları yeterli olacaktır. Findeks kredi notu sorgulama işlemlerinizi findeks internet sitesi üzerinden yapabileceğiniz gibi aynı zamanda bankaların da sunduğu kredi notu hesaplama hizmetlerinden de yararlanmanız mümkündür.

Ancak burada dikkat etmeniz gereken konu bu hizmetlerin ücretli olduğudur. Ücretsiz kredi notu öğrenme hizmetleri sunan internet siteleri bulunmakla beraber bu tip sitelerin sunduğu hizmetlere her zaman kuşku ile yaklaşılmalıdır. Çünkü bu siteler sizin vermiş olduğunuz bilgileri kötü amaçlar için kullanabileceği gibi bilgilerin olmadığı sitelerin üzerinden öğrenilen kredi notu ortalaması sonuçlarının ise doğru olup olmadığı her zaman muammadır.

Bu nedenle ücretsiz kredi notu hesaplama işlemlerine her zaman kuşku ile yaklaşılmalı, sadece güvenilir siteler üzerinden sorgulama yapılmalıdır. Yine istenilen kişisel bilgiler asla ikinci kişilerle paylaşılmamalıdır. Bunlara dikkat edildiği takdirde ücretsiz kredi notu sorgulama hizmetlerinden yararlanmakta bir sakınca olmamakla beraber elde edilen sonuçların doğruluğu da her zaman tartışmaya açıktır.