Türkiye Finans’ın Adı Değişiyor

Borsa Ne İşe Yarar?

Türkiye Finans Katılım Bankasının adı Selis Katılım Bankası şeklinde değiştiriliyor. Önümüzdeki dönemlerde Türkiye Finans’ın adını Selis Katılım Bankası şeklinde göreceğiz.

Türkiye Finans The National Commercial Bank’ın yüzde 67,03 oranında hisseyle ortak olduğu bir bankadır. Aslına bakarsanız The National Commercial Bank Suudi Arabistan merkezli olan ve Suudi Arabistan’ın ilk ve en büyük bankası olma niteliğini taşıyan bir bankadır. Bankanın beş ülkede yatırımı vardır. Türkiye Finans’ın çoğunluk hisselerine Türkiye Finans The National Commercial Bank sahiptir. Türkiye Finans katılım bankası gelecek günlerde bu adıyla değil Selis adıyla ve yeni bir logoyla faaliyet gösterecek.

Türkiye Finans 2005 Yılından Bu Yana Faaliyet Gösteriyor

Türkiye Finans’ın kurulum aşaması 1991 yılında yüzde 100 yerli sermaye ile kurulan ilk özel banka olan Anadolu Finans’ın faaliyet gösterdiği yıllara dayanmaktadır. 1985 ila 2001 yılları arasında faaliyet gösteren ve katılım bankacılığı hizmeti veren Fiasal finans kurumu ile Anadolu Finans’ın güçlerini birleştirmeleri sonucunda Türkiye Finans doğmuştur.

Türkiye Finans’ın çoğu hissesi 2008 yılında The National Commercial Bank tarafından satın alınmıştır. Ardından Türkiye Finans katılım bankası bir değişim yaşamıştır. The National Commercial Bank yani NCB, 1953 yılına dayanan tecrübeye ve bilgi birikimine sahiptir. Banka işte bu birikimini Türkiye’ye, Türkiye Finans aracılığıyla taşımak istemiştir.

Selis Katılım Bankası

Türkiye Finans artık Selis Katılım Bankası adıyla ve yeni bir logoyla faaliyetlerini sürdürecektir. Selis, Arapça’da düzgün, uyumlu ve akıcı anlamlarını taşımaktadır. Selis Katılım Bankası için bankanın sosyal medya hesapları ve internet sitesi de değişim yaşayacak ve yenilenecektir. Türkiye Finans Katılım Bankası’nın 286 şubesi ve 4 binden fazla çalışanı mevcut.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Evden Çalışanlara Banka Kredi Verir Mi?

Türkiye Finans Katılım Bankasının yani yeni adıyla Selis Katılım Bankası’nın kalan hisseleri Yıldız Holding şirketlerinden Gözde Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı’na ve diğer paydaşlara aittir. Gözde Gİrişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı’nın sahip olduğu hisselerin oranı yüzde 10,57 ve diğer hissedarların sahip olduğu hisselerin oranı yüzde 22,40’tır.

Türkiye Finans Katılım Bankası Hizmetleri

Türkiye Finans Katılım Bankası yıllardır Türkiye’de müşterilerine pek çok finansman hizmeti vermektedir. Bunların arasında Finansör kredi kartı, ihtiyaç finansmanı, yedek hesap, taşıt finansmanı, konut finansmanı, arsa finansmanı, işyeri finansmanı, cari hesaplar, katılma hesapları, altın ürünleri, kredi kartları, banka kartları, yatırım hizmetleri, bankacılık hizmetleri ve bireysel emeklilik sistemi kapsamında hizmetler yer almaktadır.

Türkiye Finans Katılım Bankası verdiği finansman hizmetlerinden kâr oranı almaktadır. Kâr oranları, finansmanı almak istediğiniz vade uzadıkça artmaktadır. Ancak tahsil edilen dosya masrafı yani kredi tahsis ücreti diğer bankaların aldığı ücretle aynıdır ve kullanmak istediğiniz kredinin binde beşi kadardır. Türkiye Finans ayrıca devlet destekli evlilik kredisi almak isteyen çiftlere hizmet vermekte ve çeyiz hesap adı altında hesap açma olanağı sunmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.