Türkiye Finans Çeyiz Hesap Nedir?

Borsa Ne İşe Yarar?

Türkiye Finans Çeyiz Hesap, devletin verdiği evlilik kredisini almak için Türkiye Finans aracılığıyla açtığınız hesaptır. Çeyiz hesap hakkında bilgi almak için yazımızı okuyun.

Türkiye Finans Çeyiz Hesap evlenmek için gerekli ve yeterli nakit paraya sahip değilseniz bankada açacağınız ve para biriktirebileceğiniz bir hesaptır. Bu hesap sürekli sözü edilen çeyiz parasını yani devlet destekli evlilik kredisini almak için oluşturduğunuz hesaptır. Devletin verdiği faizsiz ve bir yıl ertelemeli bu krediyi alabilmek için Türkiye Finans’ta bir çeyiz hesabı açabilirsiniz.

Türkiye Finans Çeyiz Hesap ile 5 Bin 400 TL Devlet Katkısı Alabilirsiniz

Türkiye Finans’ta açtığınız Çeyiz Hesap sayesinde devletten 5.481,19 TL’ye kadar faizsiz ve bir yıl ertelemeli kredi almanız mümkündür. Devletten katkı alabilmeniz için hesabınıza para yatırmanız, evlilik ve düğün masraflarını karşılayacak para biriktirmeniz şarttır. Ancak bu hesabı sadece siz değil sizin için anneniz ya da babanız da açabilir. Anneniz ya da babanız da sizin için Çeyiz Hesabı açarak birikim yapabilir.

Türkiye Finans Çeyiz Hesap getirisinden uzun vadede yararlanabileceğiniz bir hesaptır. Yapmanız gereken ödemeleri düzenli olarak yaptığınızda yüksek kâr payı getirisinden yararlanabileceğiniz bir katılma hesabıdır. Eğer 18-24 yaş arasında iseniz ve evlilik için para biriktirmek istiyorsanız bunu Çeyiz Hesap açarak gerçekleştirebilirsiniz. Bunu yapabilmeniz için için başvurunuz sırasında 24 yaşınızdan gün almamış olmanız şarttır.

Türkiye Finans Çeyiz Hesap’tan Nasıl Yararlanırsınız?

Türkiye Finans’ta Çeyiz Hesap açmak ve birikim yapmaya başlamak için Türkiye Finans şubesini ziyaret etmeniz gerekmektedir. Türkiye Finans’a Çeyiz Hesap açmak için başvuru yaptığınızda başvurunuz Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından incelenmektedir. Çünkü bu hesap devlet tarafından incelenen bir hesaptır. Devlet destekli evlilik kredisi Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Maliye Bakanlığı arasında yapılan iş birliği sonucu verilmektedir.

Çeyiz Hesap sadece Türk Lirası cinsinden açılabilir. Bu hesapa aylık ya da üç aylık olarak para yatırmanız şarttır. Üstelik devlet katkısı alabilmeniz için ödemelerinizi aksatmamalı ve en az üç yıl boyunca hesabınıza her ay para yatırmalısınız. Ödemeleri aylık olarak yapmak isterseniz her ay hesabınıza en az 109,62 TL ve en çok 1.096,20 TL yatırmanız şarttır. Ödemeleri üç aylık olarak yapmak isterseniz en az 328,86 TL ve en çok 3.288,60 TL yatırmalısınız.

Türkiye Finans Çeyiz hesabınıza en az üç yıl boyunca ve en çok beş yıl boyunca para yatırmanız devlet katkısı alabilmeniz için şarttır. 27 yaşınızı doldurmadan evlendiğinizde devlet katkısından yararlanmanız mümkündür. Beş yılın sonunda Çeyiz Hesap’ta biriktirdiğiniz tutarın yüzde 20’si kadar katkı alırsınız. Üç yılın sonunda birikiminizin yüzde 10’u kadar ve dört yılın sonunda bu birikimin yüzde 15’i kadar katkı almanız mümkündür. Aldığınız katkıyı düğünden bir yıl sonra ve 24 ayda ödersiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.