Bankaların kullandırdığı krediler arasında yer alan tüketici kredileri her türlü finansman desteği için kullanılabilen son derece geniş bir ürün yelpazesine sahip olan kredi türüdür. Tüketici kredilerinde kredi kullanmak istiyorum diyen kişilerin zorlandıkları tek konu ise tüketici kredilerinde vade / taksit sayısı sınırlamasıdır.

48 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi 

Eskiden bankalar en fazla 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullandırabilirken yeni çıkarılan yasa ile beraber artık 48 ay vadeli kredi kullanımına izin verilmektedir. Bu sayede bankalardan kredi kullanmak istiyorum diyen kişilere tüketici kredisinde en uzun vade olarak 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanımına izin verilmektedir. Ancak üst limit yasalarla belirlendiği için ne yazık ki ipotekli ihtiyaç kredisi de olsa dahi yine de 60 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanımı kesinlikle mümkün değildir.

İhtiyaç Kredisi Vadesi En Fazla Kaç Ay?

İhtiyaç kredisi kullanmak isteyen kişilere bankalar en fazla 48 ay vadeli kredi kullanma imkanı sağlamaktadır. Yani tüketici kredisinde en uzun vade olarak en fazla 48 ay vadeli kredi kullanılmasına izin verilmektedir.

İhtiyaç Kredisi Vade Uzatımı

İhtiyaç kredisi yapılandırma hizmeti olarakta anılan vade uzatımı için genelde yüksek kredi notu ortalaması olan kişilerin başvuruları olumlu kabul edilmektedir. Bunun için banka yeniden yapılandrıma ücreti gibi pek çok ek ücret talep edecek aynı zamanda yeniden konut kredisi faiz oranı işletilecektir.