Toki ile ev sahibi olan vatandaşlarımız bir an önce taksitlerini bitirmek için can atıyorlar. Kira öder gibi hatta daha az meblağ ödeyerek ev sahibi olma imkanını sunan Toki evleri, hem konforlu hem bütçeyi zorlamayan ödemeleri ile müşterilere fırsat sağlamıştır.

Toki Taksitleri Hakkında Genel Bilgiler
Taksitlerinizi kesinlikle durduramaz, erteleyemez ve taksit miktarınız arttıramazsınız. Kalan borcunuzu toplu ödemek istiyorsanız tamamını ödeme imkânınız vardır. 175.000 kişi için bazı dönemlerde %20 indirim gerçekleşmektedir.

Taksitlerinizi her ay yatırmanız gerekir fakat 6 ayda bir borcunuzdan düşülmektedir. Zamanında ödenmeyen borçlarda faiz işlemektedir. İki adet ve üzeri aylık borcunuzu ödemediğiniz takdirde evinize ihbarname yollanır ve yasal süreç başlar.

Toki Borç Sorgulama Nasıl Yapılır?
Borç sorgulamanızı internet üzerinden taksit.toki.gov.tr adresinden bakabilirsiniz. Sisteme ilk girişte uyarı mesajı ile karşılaşırsınız. Girdiğiniz bilgileri üçüncü kişilerle paylaşmamanız gerektiği, borç sorgulama esnasında kopan bağlantılarda toki genel idaresinin sorumlu olmadığını ve sistemdeki bilgilerin yalnızca bilgi edinmek için kullanılması gerektiği yer almaktadır. Bu şartları kabul ettiğiniz takdirde kabul ediyorum butonuna basarak sisteme ilk girişinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Daha sonra buradaki boş alanları doldurmalısınız. İlk olarak sizden TC kimlik numaranızı ya da vergi numaranız talep edilmektedir. Ardından karşınıza çıkan numara ve harf karışık olarak verilen metni yazmanız istenir. SMS şifre gönder butonuna bastığınızda bankalarda kayıtlı olan numaraya, bu numara eğer size aitse size mesaj gelecektir. Buradan kalan borcunuzu öğreneceksiniz.

Eğer kayıtlı numaranız yoksa bankaya gidip güncelleme yapmanız gerekir. Halkbank ya da Ziraat bankası sayesinde satış gerçekleştiğinde bu sorgulama yapılabilmektedir. Aklınıza takılan tüm soruları bu sayfanın en altında yer alan sıkça sorulan sorulan kısmına tıklayarak cevap bulabilirsiniz