Pek çok iş yerinde artık yemek ücreti ödenmesi ve çalışanlara yemek verilmesi yerine pek çok yemek mağazasında geçen ticket verilme uygulaması tercih edilmektedir.

Bu kartlara her ay işyerleri belirlenen tutarda yükleme yapmakta, çalışanlarda bu kartları kredi kartı gibi kullanarak ödemelerini kart üzerinden yaparak yemek ihtiyaçlarını gidermektedir. Peki, ticket nerede bozdurulur, nasıl nakite çevrilir?

Ticket Kırdırma 

İş yeri tarafından yemek giderini karşılamak için yüklenen ticket kart tutarını harcamayan ve biriktiren kişiler için bu kartı nakde çevirmek son derece önemlidir.

Özellikle de ticket bozdurma yerleri Ankara gibi büyük şehirlerde son derece fazladır. Bunun nedeni bu şehirlerde bu kartların kullanım oranlarının çok daha yüksek olması ve buna bağlı olarak çek bozdurmak isteyen kişilerin sayılarının daha fazla olmasıdır. Ticket kırdırma hizmeti veren yerler bulunmakla beraber bu yerler komisyon karşılığı işlem yapmaktadır. Yaklaşık yüzde 20 oranında kesinti yapan bu yerler bunun karşılığında çekin içinde olan tutarı nakit olarak ödemektedir. Bunun yerine market alışverişlerinizi ticket geçen marketler üzerinden yapmanız komisyonsuz olarak yemek kartınızı daha avantajlı bir şekilde kullanmanızı sağlayacaktır.