Kredi notu bireysel müşteriler kadar ticari kurum ve kuruluşlar içinde çok önemlidir. Bilindiği üzere bankalar artık çek karnesi onayından teminat mektubu kullandırılmasına kadar pek çok uygulamada kredi notu ortalaması üzerinden yola çıkmaktadır. Bu nedenle bu tip başvurulardan önce mutlaka kredi notu sorgulaması yapılmalı ve kredi reddi yaşanmaması adına nota uygun limitler belirlenmelidir.

Kredi notu sorgulaması için farklı kullanılacak pek çok yöntem bulunurken bunlar arasında en güveniliri ve kesini hiç şüphesiz Findeks kredi notu sorgulama hizmetidir. Findeks üzerinden yapılan ilk sorgulama ücretsiz olarak yapılmakla beraber diğer sorgulamalar ücrete tabidir. Bu paketler findeks kredi notu paketleri, risk raporu paketleri, çek raporu paketleri ve teminat mektubu durum sorgulama paketleri olmak üzere 4 ana grup üzerinden sunulan hizmetlerde belirlenen ücretlerde değişiklikler gösterebilmektedir.

58 liradan başlayan paketlerin ücreti 22 bin 500 liraya kadar çıkabilmektedir. Ancak alınan hizmet ile elde edilen başarı doğru orantılı olup bu nedenle ticari işletmelerin mutlaka kredi notu sorgulama hizmetinden yararlanması gerekir. Bu hizmetten kendiniz için yararlanabileceğiniz gibi aynı zamanda iş yapacağınız diğer şirketler için de kredi notu sorgulaması yapabilir, bu sayede yapacağınız ticari anlaşmalarda ve alışverişlerde de zarara uğrama riskini en aza indirebilirsiniz. Paketler için belirlenen fiyatlarda büyüyen paketin fiyatları artarken aynı zamanda paketin içerisinde daha fazla ürün bulunduğu için birim fiyatı düşmektedir. Bu nedenle paket satın almak isteyen kişilerin paket fiyatından ziyade adetlere dikkat etmeleri gerekir.