Ticari Kredi Kartı Nedir?

Bu kart, şirket harcamalarına yönelik olup; şirket giderlerini en iyi şekilde karşılayabilmek adına düzenlenmiştir. Her ne kadar bireysel kredi kartı özelliklerine benziyor gibi görülse de birçok farklılığının olduğunu söylemekte fayda var. Şirket harcamalarını detaylı bir şekilde ortaya çıkarmak için farklı analiz ve raporlama işlemi yapılabilir.

Ticari Kredi Kartı Avantajları

Ticari kredi kartı avantajları olduğu gibi dezavantajları da olabilmektedir. Burada önemli olan bu kredi kartının avantajlarını en iyi şekilde kullanmaktır. Zamanında ve düzenli olarak ödemelerin yapılması; dezavantaj seçeneğini ortadan kaldırıyor. İşte ticari kredi kartının avantajları:

  • Bireysel kredi kartlarında olduğu gibi aynı şekilde fatura ödeyebilme ve otomatik ödeme talimatı verme,
  • Ürün alımında çek ve senet kullanımını ortadan kaldırarak güvenli ticareti sağlar,
  • Taksitli alışveriş seçeneğinde kolay ödeme planı sunar,
  • İhtiyaç anında hiç beklemeden anında nakit avans veya taksitli nakit avans çekebilme kolaylığı sunar,
  • Ekstreyi kolay erteleyebilme imkânı,
  • Yapılan peşin alışverişleri anında taksitlendirme kolaylığı,
  • Ay içerisinde gerçekleşen harcamaları detaylı olarak raporlayabilme,
  • Sigorta primlerini ve diğer vergileri ödeyebilme özelliği,
  • Bu aya ait olan harcamanın minimum tutarını ödeyerek, geriye kalan büyük miktarı kredilendirme imkânı sunar,
Ticari Kredi Kartı Nedir Ticari Kredi Kartının Avantajları Nelerdir

Ticari Kredi Kartı Nedir? Ticari Kredi Kartının Avantajları Nelerdir?

Sunmuş olduğumuz yukarıdaki bu seçenekler; faaliyet gösteren bankaların ticari kredi kartlarının avantajlarına göre bir araya getirilmiştir. Bu seçeneklere ek olarak farklı kampanyaların olduğunu da hatırlatmak isteriz. Aynı zamanda bu avantajlar bankalara bağlı olarak farklılık gösterebilir. Ticari kredi kartı kampanyaları ve avantajları hakkında en sağlıklı bilgiye bankanızdan ulaşabilirsiniz.

Ticari kredi kartları, bireysel kredi kartlarında olduğu gibi her yerde alışverişe açıktır. İstenilen yerde alışveriş yapabilir ve puan kazanılabilir. Ticari kredi kartı limiti ise; bireysel kart limitinden oldukça fazladır. Limit belirleme işlemi; faaliyet durumuna göre değişkenlik göstermekte olup, konu hakkında detaylı bilgiye bankanızdan ulaşabilirsiniz.