Ticari Kredi Kartı Nedir, Başvuru Şartları Nelerdir?

Borsa Ne İşe Yarar?

Bankaların sundukları hizmetler bireysel kullanıcılar ve kurumsal kullanıcılar olmak üzere iki ana kategoriye ayrılmaktadır. Bireysel kullanıcılara sunulan ürünler ile kurumsal kullanıcılara sunulan ürünler farklıdır. Normal kredi kartlarından farklı olarak kurumsal müşteriler için üretilen özel ticari kredi kartları da bulunmaktadır. Peki, ticari kredi kartı nedir, ticari kredi kartı başvurusu nasıl yapılır?

Ticari Kredi Kartı Nedir?

Ticari kimliği bulunan işletmeler, kurumlar ve kişiler için özel olarak üretilen tüm kredi kartları ticari kredi kartı olarak isimlendirilmektedir. Bu sayede ticari harcamalar ile kişisel harcamalar birbirinden ayrılarak çok daha kolay bir şekilde muhasebeleştirilmekte, takip edilmekte ve nakit akışı çok daha sağlam bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

Ticari Kredi Kartı Kimler Alabilir?

Kullanıcıya pek çok avantaj sağlayan ticari kredi kartlarını almak isteyen kişilerin belirli koşulları sağlamaları gerekir. İlk olarak kesinlikle bireysel kullanıcıların kesinlikle ticari kredi kartı onayı alamayacaklarını bilmeleri gerekmektedir. Ticari kart adından da anlaşılacağı üzere sadece şirket hesabı bulunan ticari işletmelere verilen bir karttır.

Ticari Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Şirket adına yapılacak olan başvurularda imza yetkisi olan kişinin şubeyi gerekli başvuru evrakları ile ziyaret etmeleri yeterli olacaktır. Ticari kredi kartı başvuru formu doldurulmasının ardından banka gerekli incelemeleri yaparak onay vermesi durumunda şirketinize ticari kredi kartını teslim edecektir.

Ticari Kredi Kartının Avantajları 

Ticari kartlar ile sunulan en büyük avantaj bu kartlar ile normal bireysel kullanıcılara yasaklı olan kredi kartına taksitle altın ya da elektronik harcama yapılma yasağının uygulanmamasıdır. Yine bu kartlar sayesinde işverenler çalışanlarının harcamalarını ekstre üzerinden çok daha kolay bir şekilde takip edebilmektedir. Kredi kartından taksitli nakit avans sunulması da kısa süreli nakit ihtiyaçlarının çok daha kolay bir şekilde ve çok daha avantajlı bir şekilde karşılanmasını sağlamaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Banka Kredi Kartı Limitini Neden Düşürür?

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.