Bireysel olarak sahip olunan kredi kartları ile alışveriş yapabilir, nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Ticarî kredi kartlarında durum biraz daha farklıdır. Ticarî kredi kartlarının işletmelere çözüm sağlayan özellikleri bulunur. İşletme sahibi olanların ticarî kredi kartı almasının birçok avantajı bulunuyor.

Bireysel kredi kartlarında yasak olan taksitle telefon alma durumu, ticarî kredi kartlarında geçerli değildir. Ayrıca işletmelere özel kampanyalar ve avantajlar da bu kart türünde yer alır. İşletmeler açısından alması kolay olan kartlardandır. İşletme sahiplerini ödemelerini ticarî kredi kartı ile yapabilir, taksitlendirme seçeneklerinden yararlanabilirler.

Bu karta sahip olmak için öncelikle bankalarda işletme hesabı açtırmak gerekir. Bankalar hesabın açılabilmesi için işletme sahiplerinden bazı belgeleri talep ederler. Bu belgeler; vergi levhası, resmi gazete bildirgesi, sigorta bilgileri gibi belgelerdir.

Açtırdığınız ticarî hesaptan, bankaların belirlemiş olduğu miktar kadar da kredi kullanabilirsiniz. Bankalar genellikle işletmelerin malî durumuna göre kredi miktarını belirlerler.

Ticari Kredi Kartının Birçok Avantajı Vardır

Ticarî kredi kartı hizmetini Kobiler ya da kurumsal işletmeler kullanabilirler. Küçük ve orta ölçekli işletmeler için özellikle cazip kredi imkânlarını ticarî hesapta bulabilirsiniz. Ticarî kredi kartlarında, bireysel kartlardan farklı olarak daha uzun vadeli taksit imkânı, esnek ödeme planları bulunabiliyor.

Ayrıca yüksek miktarlarda kredileri bankalar düşük faiz oranları ile ticarî hesabı olan müşterilerine sunabiliyorlar. Dönemsel olarak gerçekleştirilen kampanyalardan da yararlanmak ticarî hesap sayesinde mümkün olabiliyor.

Elektronik cihazların tamamını ticarî kredi kartı ile taksitler halinde alabiliyorsunuz. Seyahat, konaklama, temsil ve ağırlama ihtiyaçlarınızı bu kart ile rahatça gerçekleştirebiliyorsunuz. Her bankada ticarî kartların özellikleri değişken olmakla birlikte, bazı banka kartlarına yaptığınız alışverişlerde indirim ya da bonus kazanma şansınız var.

Ticarî kredi kartını Master ya da Visa özelliği ile kullanabiliyorsunuz. Master ve Visa özellikli kartların tek farkı, üye olan işyerlerinin farklı olmasıdır. Ayrıca bu kartlarda dönem borcunuzun %5 kadarını ödeyebiliyor, geriye kalan tutarı taksitlendirebiliyorsunuz.

Birçok banka ticari kredi kartlarına ekstre erteleme özelliği sunuyor. Bu sayede borcunuzu bir süre erteleyebilir ya da dondurabilirsiniz.