Daha avantajlı koşullarda kredi kullanarak yeni işyeri açmak ya da mevcut işini büyütmek isteyen kişiler teşvik kredisi paketlerinden yararlanmayı tercih etmektedir. Peki, teşvik kredisi nasıl alınır? Her yıl verilecek olan yeni teşvik paketleri açıklanmakta olup bu teşvik paketlerinden yararlanmak isteyen kişilerin öncelikle bu duyuruları takip etmeleri gerekir.

Verilecek olan her yeni teşvik paketi için aranılan kriterler farklı olup bu kriterleri taşıyan kişilerin ilgili başvuru tarihleri içerisine işlemlerini tamamlamaları gerekir. Bu başvuru tarihlerinde teşvik kredisi şartları uyan kişilerin başvuru işlemlerini tamamlamaları halinde teşvik kredisi başvuruları kabul edilerek kredi kullandırımları tamamlanmaktadır.

Teşvik kredisi başvurusu için ilk yapılması gereken bütün duyuruları yakından takip etmektir. Devlet teşviği 2016 yılında oldukça yüksek rakamlara çıkarılırken özellikle de hayvancılık teşvikleri 2016 yılına damga vurmuş durumda. Büyükbaş hayvancılık sektörünün desteklenmesi ve her geçen gün artan et fiyatlarının desteklenmesinin amaçlandığı bu teşvikler sayesinde binlerce kişi yeni bir iş sahibi olmayı başarmaktadır. Genelde devlet teşvikleri üretimin desteklenmesi, eksik olan sektörlerde üretim kapasitesinin arttırılması ve ihtiyaç duyulan alanlarda üretim yapılmasının sağlanması için kullandırılmaktadır.