Telefondan kredi başvurusu yapmak oldukça kolaydır. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte artık bankalar telefonlarla yapılan başvuruları kabul etmektedirler. Telefondan kredi başvurusunun nasıl yapıldığını öğrenmek için yazımızı okuyun.

Teknolojinin gelişmesi bankaları teknolojiye ayak uydurmaya ve teknolojiyi sürekli takip etmeye zorlamıştır. Bankalar bu yüzden yeni teknolojileri bankacılık işlemleriyle birleştirmiş ve müşterilerinin bu kanalları kullanarak tüm bankacılık işlemlerini kolayca yapmalarını sağlamıştır. Artık bankacılık işlemlerinin tümü akıllı telefonlar, internet bankacılığı ve çağrı merkezi aracılığıyla yapılabilmektedir.

Bankaların kullandığı ve bankacılık işlemleriyle birleştirdiği teknolojilerden biri de cep telefonları ve akıllı telefonlardır. Cep telefonları ve akıllı telefonlar üzerinden artık kredi başvurusu yapmak mümkündür. Bu teknolojiler sadece kolaylık ve hız sağlamakla kalmamakta aynı zamanda banka şubelerinde yoğunluk meydana gelmesini önlemektedir. Yazımızın devamında telefondan kredi başvurusunun nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

Telefondan Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Telefondan kredi başvurusu yapmak kolaydır. Bunun için şubeye gitmeniz hatta yerinizden kalkmanız dahi gerekmez. İş yerinizden ya da evinizden ayrılmadan kredi başvurusu yapmanız mümkündür. Telefondan kredi başvurusu üç şekilde yapılabilir. Birincisi telefondan SMS göndermektir.

İkinicisi telefondan bankanızın çağrı merkezini aramak ve kredi talebinizi müşteri temsilcisine iletmektir. Üçüncüsü ise son teknoloji kabul ettiğimiz bir kredi başvuru yöntemidir ve akıllı telefonlara indirilen mobil bankacılık uygulaması üzerinden kredi başvurusu yapmaktır.

SMS ile Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

SMS ile kredi başvurusu yapmak kolaydır. Bu yöntemi uygulamak için telefonunuzun mesaj bölümüne girerek bankanın belirttiği numaraya SMS yazarsınız. SMS’te bankanın istediği bilgileri verirsiniz. SMS’i bankanın belirttiği şekilde yazmanız şarttır. Bu SMS’te sizin T.C. kimlik numaranız, aylık geliriniz ve talep ettiğiniz kredi tutarı gibi bilgiler yer alabilir.

Bazı bankalar müşterilerinin yaş bilgisini de belirtmelerini istemektedir. Bankalar SMS ile yapılan kredi başvurularına SMS ile yanıt vermekte ya da müşteri çağrı merkezi müşteri temsilcisi tarafından aranmakta ve bilgilendirilmektedir.

Çağrı Merkezi Aracılığıyla Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Telefondan kredi başvurusu yapmanın diğer yolu çağrı merkezini aramak ve kredi talebinizi müşteri temsilcisine iletmektir. Bunun için bankanın çağrı merkezini aramalı ve telefon görüşmesi yapmalısınız.

Müşteri temsilcisinin sizden istediği bilgileri tam ve doğru olarak vermelisiniz. Müşteri temsilcisi sizin verdiğiniz bilgiler doğrultusunda kredi başvurunuzu alır. Kredi başvurunuzun cevabı SMS olarak gelir ya da yine müşteri temsilcisi sizi arar ve başvurunuz hakkında size bilgi verir.

Mobil Bankacılık Uygulaması ile Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bankaya kredi başvurunuzu akıllı telefonunuza indireceğiniz mobil bankacılık uygulaması üzerinden de yapabilirsiniz. Bunun için bankanın müşterisi olmanız ve internet bankacılığı şifresine ve parolasına sahip olmanız gerekir.

Bu şifre ya da parola yoksa banka şubesine gidip şifre almanız ya da çağrı merkezi aracılığıyla şifre almanız gerekebilir. Şifre ve parola aldıktan sonra mobil bankacılık uygulamasına giriş yaparsınız ve kredi başvurunuzu uygulama üzerinden bankaya iletirsiniz. Kredi başvurunuzu yine uygulama üzerinden takip edebilirsiniz.