Kredi kartı ile cep telefonu almak isteyen kişiler için getirilen taksit sınırlandırılması sonrasında pek çok kişi farklı yöntemler denemeye başladı. Özellikle de cep telefonu operatörleri tarafından sunulan 24 ay vadeli cep telefonu satışı hizmetleri büyük ilgi görürken kolay bir şekilde en son model cep telefonu almak isteyen pek çok kişi bu yöntemi tercih etmeye devam ediyor. Ancak telefon almak için kredi notu için belirli bir ortalamaya sahip olmanız gerekiyor.

Kredi Notu Sorgulama 

Kredi notunu öğrenmek için kullanabileceğiniz farklı yöntemler bulunmaktadır. Ücretsiz kredi notu sorgulama hizmetinden yararlanmak isteyen kişilerin kullanabilecekleri tek yöntem Findeks kredi notu sorgulama yöntemini Findeks internet sitesi üzerinden yapmaktır.

Findeks sitesi üzerinden üye olarak yapacağınız ilk kredi notu sorgulama işlemi ücretsiz olarak sunulmakta olup devamında yapacağınız her sorgulama işlemi için ise ücret ödemeniz gerekir. Findeks kredi notu sorgulama paketleri ise bu hizmeti sıklıkla kullanan kişilerin daha ucuz bir şekilde sorgulama yapmalarını sağlayacak toplu sorgulama paketlerinden oluşmaktadır.

Kredi Notu Yükseltme Teknikleri 

Yaptığınız sorgulama sonucunda kredi notu 1300 puan ve altında çıkarsa bu durumda düşük kredi notu ortalamasına sahip olduğunuz kabul edilir. Düşük kredi notuna kredi veren bankalar bulunmakla beraber hem kullanabileceğiniz kredi tutarı düşürülür hem de çok daha yüksek kredi faiz oranları ile kredi kullanmanız sağlanır. Yine taksitle cep telefonu alma şansınızda düşer. Bu nedenle bir süre kredi notu yükseltme taktikleri uygulamanız gerekir.