Tekne Kredisi Nedir?

Genelde bankaların araç kredisi paketleri içerisinde yer alan tekne kredileri özel ya da tüzel kişilerin tekne alımlarını finanse etmek için bankalar tarafından kullandırılan özel bir kredi türüdür.

Tekne Kredisi Nasıl Alınır?

Tekne kredisi kullanmak isteyen kişilerin izlemeleri gereken bazı protokoller bulunmaktadır. Bunun için ilk olarak satın almak istediğiniz tekneye ait satıcı firmadan bir proforma fatura istemeniz gerekir. Bu fatura ile beraber kimliğiniz, aylık gelirinizi gösteren belgeniz ve adres belgesi ile kredi kullanmak istediğiniz bankaya başvuruda bulunmanız yeterli olacaktır. Banka doldurmuş olduğunuz tekne kredisi başvuru formunu inceledikten sonra hakkınızda kredi istihbarat süreci başlatacaktır. Aylık geliriniz kullanmak istediğiniz kredi tutarının geri ödeme miktarı ile orantılı ise ve kredi notu ortalamanız yeterli ise bu durumda banka kredi onayı vererek tekne kredisi başvurunuzu onaylayarak kredi kullandırım işlemlerini başlatacaktır.

Tekne Kredisi Veren Bankalar

Ülkemizde tekne kredisi veren bankalar denildiğinde akla ilk olarak Denizbank gelmektedir. Sunduğu uygun kredi faiz oranları sayesinde tekne kredisi Denizbank tarafından oldukça fazla kullandırılırken yine özel bankaların hemen hemen tümü bu kredi paketini kullandırmaktadır.