TEB’den Emlak Vergisi Ödemelerine Üç Taksit

Borsa Ne İşe Yarar?

TEB emlak vergisi ödemelerinize herhangi bir ücret ödemenize gerek kalmadan üç taksit yapıyor. TEB’in kampanyası hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için yazımıza göz atın.

Emlak vergileri gayrimenkul sahiplerinden her yıl, yılda iki kere alınmaktadır. Eğer gayrimenkul sahibi iseniz herhangi bir muafiyet durumunuz olmadığı sürece her yıl Mayıs ve Kasım aylarında belediyelere emlak vergisi ödeme zorunluluğunuz bulunmaktadır. TEB işte bu ödemelerinizi TEB Bonus kart ile yaptığınızda emlak vergisi ödemenizi üç takside bölüyor.

TEB Bonus Kart ile Emlak Vergisi Ödemelerine Üç Taksit

Emlak vergisi ödemelerinizi TEB Bonus kart ile yaptığınız takdirde banka bu ödemenizi üç takside bölmektedir. Bu kampanyadan yararlanmak için TEB’in belirlediği koşulları sağlamanız zorunludur. Bu nedenle kampanya koşullarını dikkatlice okumalı ve bundan nasıl yararlanabileceğiniz konusunda bilgi edinmelisiniz.

TEB Bonus kart ile emlak vergisi ödemenizi yaparak taksit avantajından yararlanmak için öncelikle kampanyanın 3 Nisan 2017 ile 31 Mayıs 2017 tarihleri arasında geçerli olduğunu bilmelisiniz. Bu tarihler arasında 100 TL ve üzeri peşim emlak vergisi ödemenizi üç takside bölebilirsiniz. Ancak ödeme yapmadan önce bir katılım SMS’i göndermeniz şarttır. Katılım SMS’ini gönderirken VERGI yazıp 4616’ya göndermeniz gerekmektedir. Bu SMS’i gönderdikten sonra ödemenizi yaptığınızda banka bu ödemenizi ekstrenize üç taksit şeklinde yansıtacaktır.

Çevre Temizlik Vergilerine de Üç Taksit Fırsatı

TEB sadece emlak vergisi ödemelerini değil aynı zamanda çevre ve temizlik vergilerinin ödemelerini de taksitlendirmektedir TEB Bonus kartınızla aynı koşulları sağlayarak ödeme yaptığınız takdirde banka bu ödemenizi yine üç takside bölecektir. Bunun için yine VERGI yazarak 4616’ya SMS göndermeniz gerekmektedir. Bu SMS’in ücreti tüm operatörler için 0,65 TL’dir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Miles&Smiles 5000 Hoş Geldin Mili

Çevre ve temizlik vergi ödemenizi yapmadan önce yine SMS göndermeniz zorunludur. Eğer bu ödemenizi taksitli olarak yaparsanız bana size ek taksit yapmaz. TEB Bonus kart ile emlak vergisi ve çevre ve temizlik vergisi ödemelerinizde üç taksit avantajından yararlanmak için belediyelerde bulunan banka POS’larından ödeme yapmanız şarttır.

Emlak Vergisi Muafiyeti Hangi Durumlarda Geçerli Olur?

Emlak vergisinin gayrimenkul sahibi olan herkesten alındığını yazımızın başında belirtmiştik. Ancak bazı durumlarda gayrimenkul sahipleri emlak vergisinden muaf olabilmektedirler. Yasalarda belirtilen muafiyet koşullarını sağlayan kişiler belediyelere bu muafiyet durumlarını gösteren bir dilekçe ile başvurdukları takdirde emlak vergisi ödememektedirler.

Emlak vergisinden muaf olan kişiler engelli vatandaşlar, Türkiye sınırları içinde 200 metrekare ve 200 metrekarenin altında evi olan vatandaşlar, emekli olup sadece bir evi olan vatandaşlar, bir yazlığı olan ve her daim yazlığında oturan vatandaşlar ayrıca 200 metrekare ve 200 metrekareden az evi olan şehitler, dullar, yetimler, gazilerdir. 200 metrekareden fazla eviniz varsa ya da birden fazla eviniz varsa siz de belediyelere her yıl ve yılda iki kere olmak üzere emlak vergisi ödemek zorunda kalırsınız.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.