Bankacılık hizmetleri arasında yaygın olarak kullanılan işlemlerden birisi de EFT işlemidir. EFT işlemi, bilindiği gibi banka müşterilerinin başka bir banka hesabına para transferidir. Birçok banka bu konuda müşterilerine farklı kanallar üzerinden hizmet veriyor. Teb bankası müşterileri de EFT saatleri arasında istedikleri zaman EFT işlemi yapabiliyor.

Bazen EFT yapan müşteriler çeşitli nedenlerden dolayı hatalı işlemler yapabiliyor ve yaptıkları EFT işlemlerini iptal etmek durumunda kalabiliyorlar. Bu durumda mutlaka banka genel müdürlüğü tarafından onay işleminin yapılmasından önce banka ile iletişime geçilmeli ve işlemin iptali için gerekli olan başvuruların yapılması gerekir. EFT işlemlerinin iptali için bankanın dışında, internet bankacılığından yararlanılabilir ve bankanın müşteri hizmetleri yetkilileri ile iletişime geçilebilir.

Banka Aracılığı İle EFT İptali  

Hatalı ya da yanlış yapılan EFT işlemlerini iptal ettirmenin en kolay yollarından birisi hesabın bulunduğu Teb bankası şubesine gitmektir. Banka yetkilileri müşterilerinden gelen EFT iptal taleplerini yazılı bir başvuru aldıktan sonra kısa sürede gerçekleştirmektedir. Bankaya gidilmediği durumlarda ise şubeye yazılı dilekçenin fax ya da mail ile gönderilmesi gerekiyor.

Müşteri Hizmetleri Aracılığıyla EFT İptali

Herhangi bir nedenden dolayı hatalı işlem yaptığını fark eden banka müşterileri istedikleri zaman Teb bankasının müşteri hizmetlerini arayarak da yaptıkları EFT işlemlerinin iptal ettirilmesini sağlayabilirler. Müşteri hizmetleri yetkilileri de müşterilerinin EFT iptal taleplerini gerçekleştirmeden önce kısa bir kimlik tespiti yapar ve sonrasında hatalı olan EFT işlemini iptal ederler. Ancak bu konuda yapılan işlemin tutarı da çok önemlidir. Yüksek tutarlı EFT işlemlerinde banka, müşterilerinden daha farklı belgeler de isteyebilir.

İnternet Bankacılığı Aracılığıyla EFT İptali

Son olarak yapılan EFT işlemlerini iptal etmek için internet bankacılığından da yararlanılabiliyor. İnternet bankacılığındaki ilgili alana giriş yaparak EFT iptali butonuna basmak işlemin iptali için yeterlidir