TEB tarımsal kredi kampanyaları ile tarıma destek vermeyi sürdürürken girişimcilerin desteklenmesine de büyük önem vermektedir. TEB tarım girişimcileri kredisi kampanyası ile 12 aydan daha kısa süredir bu alanda faaliyet gösteren işletme ve girişimciler ile bu alanda hizmet üretmek isteyen girişimciler ve kurumlara kredi desteği vermeyi planlamaktadır.

TEB tarım kredisi paketini bu kadar öne çıkaran en önemli fark kredi başvurusunda bulunan girişimcinin kredi notu baz alınmadan direkt olarak projenin değerlendirilmesi ve başarılı projelere sınırsız kredi desteğinde bulunulmasıdır. Yani parlak iş fikirleri olan girişimciler aradıkları kredi desteğini TEB şubeleri aracılığı ile edinmektedir.

Sunulan TEB tarımsal kredi paketlerinden biri olan taksitli ticari kredi paketinde yatırım ihtiyaçlarının karşılanması ana amaçtır. Proje maliyetine bağlı olarak değişmekle beraber 50 bin lira teminatsız kredi kullanımına izin verilirken yine 100 bin lira kredi kullanımına ise teminatlı olarak onay verilebilmektedir. Yine 12 ay ödemesiz kredi kullanmak isteyen kişilere kendilerine uygun geri ödeme planı oluşturulmasına izin verilmekle beraber 3 ay ödemesi, 6 ay ödemesiz ve 9 ay ödemesiz kredi seçenekleri de bulunmaktadır. Kredi vadesi olarak ise 36 ay seçeneği sunulmaktadır.

TEB KGF teminatlı tarım girişimcisi kredisi paketinde ise KGF ile iş birliğine giden TEB 250 bin lira teminatsız kredi kullanımına izin vermektedir. Tarım sektöründe faaliyet gösterecek olan girişimcilerin desteklendiği kredi paketinde yine 60 ay vadeli tarım kredisi kullanımına izin verilmektedir.