TEB Şipşak Para Nasıl Çekilir?

Borsa Ne İşe Yarar?

TEB şipşak para acil nakit para ihtiyacınızı gidermenizi sağlayan bir nakit para çekme özelliğidir. TEB kredi kartlarına özel olan TEB şipşak paranın nasıl çekildiğini öğrenmek için yazımızı okuyun.

Acil nakit para ihtiyacınız olduğunda, ihtiyacınız olan paranın miktarına bağlı olarak yararlanabileceğiniz pek çok seçenek vardır. Bunlardan biri gereksinim duyduğunuz nakit paranın az olması hâlinde ve kredili mevduat hesabınızın olması durumunda bu hesabınızdan kısa süreli nakit para çekmektir. İkinci seçeneğiniz bankanızın belirlediği limit dahilinde kredi kartınızdan nakit para çekmektir.

Diğer seçeneğiniz ise nakit para ihtiyacınızın yüksek olması durumunda bankalardan acil kredi çekmektir. Bunu yapabilmeniz için kredi notunuz iyi ya da çok iyi olmalıdır. Ancak bu yazımızda kredi kartınızdan nakit çekebileceğiniz bir seçenekten söz edeceğiz.

TEB şipşak para özelliği sayesinde nakit para gereksiniminizi TEB şipşak para çekerek gidermeniz mümkündür. Ancak elbette TEB şipşak para alabilmeniz için banka tarafından koyulan koşulları sağlamanız gereklidir. TEB şipşak parayı nasıl çekebileceğinizi ve bunun için sağlamanız gereken koşulların neler olduğunu öğrenmek için yazımızın devamını okuyun.

TEB Şipşak Para Nedir?

TEB kredi kartından şipşak para çekmeniz mümkündür. TEB, kredi kartı sahibi olan müşterilerine 2017 yılında şipşak para çekmeleri hâlinde bu borçlarını 12 aya kadar taksitlendirme fırsatı vermektedir. TEB kredi kartınızdan nakit para çektiğinizde bunu 12 aya varan vadelerle ödeyebilirsiniz. TEB kredi kartınızdan şipşak para çekmek isterseniz ATM’lerden, TEB internet şubesinden, TEB telefon bankacılığından başvuru yapabilirsiniz. Günün her saatinde bu taksitli nakit para çekme işleminizi gerçekleştirmeniz mümkündür.

TEB şipşak para çektiğinizde bu kredi kartı nakit para çekme işleminize banka tarafından 3 aydan başlayarak 12 aya varan vadelerle taksitlendirme olanağı verilmektedir. En az 250 TL en fazla 10 bin TL şipşak para çekmeniz mümkündür. Ancak bu üst limitin tümünü bir günde çekmeniz mümkün değildir. Çünkü tek işlemde en fazla 2000 TL ve günlük en fazla 4000 TL nakit çekilebilmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Halk Bank İnternet Bankacılığı Nasıl Kullanılır ve Şifre Nasıl Alınır?

Nakit para çekim işleminizi ister 3 ay ister 12 ay taksitlendirin, uygulanan faiz %1,84 olmaktadır. TEB şipşak para çekmenize engel olabilecek tek unsur kredi kartı ekstrelerinizin ne kadarını ödediğinizdir. Eğer bir yıl içinde üç kez kredi kartınızın ekstre borcunu asgarî tutarın altında yaptıysanız kredi kartınızdan nakit para çekemezsiniz. Bu biraz kredi notuna benzemektedir. Bu yüzden banka borcunu düzenli olarak ödemeyen müşterilerine nakit para vermeyi reddetmektedir. Bunu da yılda üç kez ile sınırlandırmaktadır.

TEB şipşak para, TEB kredi kartına sahipseniz ve ekstre ödemelerinizi düzenli olarak yapıyorsanız bankanız tarafından size sunulan önemli bir özelliktir. Uygulanan faiz oranı biraz yüksek olsa da borcunuzun taksitlerini erkenden ödediğiniz takdirde faiz indiriminden yararlanmanız mümkündür. Çektiğiniz nakit paranın geri ödemelerini ATM’lerden vr TEB internet şubesinden yapma olanağınız vardır.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.