TEB Shortcut Staj Programı üniversitelerin lisans programlarına devam eden üçüncü sınıf öğrencilerinin katılabileceği kapsamlı bir staj programıdır. TEB tarafından sunuşan bu staj fırsatından nasıl yararlanabileceğinizi öğrenmek için yazımıza göz atın.

TEB Shortcut Staj Programı her yıl öğrencilerin TEB’de staj yapmalarını sağlayan bir programdır. Bu program sayesinde harika bir staj deneyimi yaşamanız mümkündür. Ancak TEB, bu staj programı için bireysel başvuru almamaktadır. Öğrenciler, üniversitelerde gerçekleştirilen etkinlikler sonucunda seçilir. Bu seçimin nasıl yapıldığını ve staj programı hakkında ayrıntılı bilgileri yazımızın devamını okuyarak öğrenebilirsiniz.

TEB Shortcut Staj Programına Başvuru

TEB Shortcut Staj Programına katılmak için yapmanız gerekenler biraz zorlu bir süreçten oluşuyormuş gibi görünebilir. Ancak başarılı olmanız durumunda harika bir staj dönemi yaşamanız söz konusudur. Öncelikle bu staj programına katılabilmek için üniversitelerin lisans programına devam eden üçüncü sınıf öğrencisi olmanız gerekmektedir. Ayrıca staj dönemi her yıl 20 Haziran ile 20 Eylül arasındadır ve 8 ila 12 hafta sürmektedir. Stajyer olarak programa başladığınızda bordrolu olarak başlarsınız.

TEB Shortcut Staj Programı kapsamındaki programın genel müdürlükte ve kurumsal şubelerde yapılandırılmış proje yönetimi sağlayabilecek bölümlere yönelik olduğunu da bilmeniz gerekmektedir. Bu programa katılmak için üniversitelerde TEB tarafından düzenlenen etkinlikleri takip etmeniz gerekir. Bu etkinlikler vaka çalışmaları ve asansör sunumları gibi farklı etkinliklerdir. Bu etkinliklere katılmanız ve başarılı olmanız stajyer olabilmeniz için şarttır. Burada bankanın amacı öğrencilerin arasından yüksek potansiyele sahip olanları seçebilmektir.

TEB Shortcut Staj Programına katılmak için TEB’İn üniversitelerde düzenlediği etkinliklerden haberdar olmanız şarttır. Bunun için TEB Kariyer adlı sosyal medya hesaplarını takip edebilir ya da üniversitenizde bulunan kariyer merkezi ya da kariyer kulüpleri ile iletişime geçebilirsiniz. Bu staj programı için TEB bireysel başvuru almamaktadır.

TEB’de stajyer olmak için yukarıda sözünü ettiğimiz etkinliklere katılıp başarılı olursanız TEB sizi TEB Akıl Fikir Kampüsü (AFK)’ne davet edecektir. Burada bir seçim daha yapılmaktadır. Bu kampüste öğrenciler çok dikkatli şekilde gözlemlenmekte ve en başarılı olan öğrenciler seçilmektedir. Burada başarılı olduğunuzda staj döneminde TEB Shortcut Staj Programına davet edilirsiniz.

TEB Shortcut Staj Programının Faydaları Nelerdir ?

TEB Shortcut Staj Programına katılan öğrenciler son derece avantajlı öğrencilerdir. Yani mezun olduğunuzda avantajlı bir şekilde mezun olmanız söz konusudur. Elbette staj programınız boyunca gösterdiğiniz çalışmalarla fark yaratmanız beklenmektedir. Projenizi başarıyla tamamlamanız beklenmektedir. Devam ettiğiniz lisans programında dördüncü sınıfa geçtiğinizde TEB size yarı zamanlı çalışma olanağı da vermektedir. Ayrıca mezun olduğunuzda size doğrudan TEB ailesine management trainee olarak katılma olanağı da verilir.

Eğer üniversitede staj yapmanın zorunlu olduğu bir programa devam ediyorsanız ve bu program bankacılıkla ilgili ise ya da bir ön lisans programında iseniz ve bu program Bankacılık, Sigortacılık, Muhasebe, Bilgisayarlı Muhasebe ve benzeri bölümlerden biri ise bu durumda TEB Shortcut Staj Programına katılmanız mümkün olabilir.