TEB Marifetli Hesap paranızın hesabınızda yattığı yerden değerlenmesini ve tasarruf yapmanızı sağlayan bir hesap türüdür.  TEB Marifetli Hesap hakkında ayrıntılı bilgi almak ve bu hesabı açtırmak için nasıl başvuru yapmanız gerektiğini öğrenmek istiyorsanız yazımızı okuyun.

Eğer para biriktirmek ve avantajlı bir hesap açtırmak isterseniz TEB Marifetli Hesap size göre olabilir. TEB Marifetli Hesap aslına bakarsanız para biriktirmek ve tasarruf yapmak isteyenlerin işine yarayacak bir hesaptır. Bu hesap sayesinde paranız yattığı yerden değerlenir. Üstelik üç ay boyunca yüzde 11,25 hoş geldin faizinden yani tanışma faizinden yararlanabilirsiniz.

Bu hesap günlük vadeli olarak çalışır. Yani bu hesap her gün anaparanızın ve faizin değerlendirilmesini sağlar. Üstelik hesabınızı hiç para yatırmadan açmanız mümkündür. Ancak faiz kazanabilmeniz için hesabınızdaki paranın 2.000 TL, 1000 USD/EURO/GBP ve üzeri bir tutar olması gerekmektedir. Eğer bankada bir vadesiz hesabınız yoksa TEB Marifetli Hesap açılışınızdan önce adınıza bir vadesiz hesap açılacaktır.

TEB Marifetli Hesap için banka sizden hesap işletim ücreti almaz. Üstelik bu hesabınız aracılığıyla yapacağınız EFT ve havale işlemlerinde de sizden işlem ücreti alınmayacaktır. Ancak faturalarınızı, kredi kartı ekstre borcunuzu bu hesabınızdan ödemek istediğinizde banka sizden işlem ücreti alabilecektir. Bu yüzden TEB Marifetli Hesap açtığınız zaman bu hesabı daha çok para biriktirmek amacıyla kullanmanız daha doğru olacaktır.

TEB Marifetli Hesap Başvurusu Nasıl Yapılır?

TEB Marifetli Hesap başvurusu yapmak için TEB websitesine girebilir ve ilgili sayfadan başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca başvuru için TEB şubelerini de ziyaret edebilirsiniz. Eğer TEB müşterisi iseniz yani TEB’de bir vadesiz hesabınız ya da TEB kredi kartınız varsa TEB Marifetli Hesap başvurusu yapmak için şubeye gitmeniz gerekmeyebilir. Bu durumda internet sitesine girerek de TEB Marifetli Hesap başvurusu yapabilirsiniz.

TEB Marifetli Hesap kullanırken paranızı biriktirmek ve düzenli birikim gerçekleştirmek için DÜzenli Birikim Talimatı da verebilirsiniz. TEB’de ayrıca TEB Marifetli Hesap ile kullanabileceğiniz karma paketler de bulunmaktadır. Bu paketlerden birini alarak ek faiz kazanmanız mümkündür. Karma paketler hakkında ayrıntılı bilgi almak için yazımızın devamına göz atın.

TEB Marifetli Hesap Karma Paketler

TEB Marifetli Hesap açtırdığınızda kullanabileceğiniz karma paketlerden ilki Marifetli TL Ek Faiz Paketidir. Bu paket, 2 adet otomatik fatura ödemesi ve TEB Banka Kartı içermektedir. Bu paketi aldığınızda hesabınız yüzde 0,50 oranında faiz yansıyacaktır.

Diğer bir karma paket Marifetli TL Fon ve Kredi Kartı Ek Faiz Paketidir. Bu paketin içinde 750 adet TEB A.Ş B Tipi Nakit Yönetimi Kısa Vadeli Tahvil ve Bono Fonu ile Kredi Kartı yer almaktadır. Bu paketin hesabınıza yansıtacağı ek faiz oranı yine yüzde 0,50’dir.

Son karma paket ise Marifetli TL Fon ve Otomatik Ödeme Ek Faiz Paketidir. Bu paketin içinde 750 adet TEB A.Ş B Tipi Nakit Yönetimi Kısa Vadeli Tahvil ve Bono Fonu ile 2 adet otomatik fatura ödemesi vardır. Bu paketin de size sunacağı ek faiz oranı yüzde 0,50’dir.