TEB Kredi Notu Öğrenme

Borsa Ne İşe Yarar?

Finans sektöründeki pozisyonunuzu ve konumunuzu gösteren en önemli veri olan kredi notu bankalardan kredili ürünleri kullanan herkesin sahip olduğu bir değerlendirme derecesidir.

Bankadan kredi kullanmak, kredi kartı almak ya da kredili mevduat hesabı açtırmak gibi kredili ürünlerin en az birini tercih etmek Findeks kredi notu sistemine kayıt edilmeniz için yeterlidir.

Kredi Notu Sorgulama 

Kredi notumu öğrenmek istiyorum diyen kişilerin kullanabilecekleri farklı pek çok yöntem bulunmaktadır. Bunlardan biride internetten kredi notu sorgulaması yapmaktır.

İnternetten kredi notu öğrenmek isteyen kişiler ya bankaların internet şubesi hizmetlerini ya da Findeks kredi notu sitesi üzerinden sorgulama yapmalıdır. Findeks üyeliği olan kişiler site üzerinden sorgulama yapabilirken henüz üye olmayan kişiler ise ücretsiz üyelik işlemlerini 2 dakika içinde tamamlayabilmektedir.

TEB Kredi Notu Hesaplama 

TEB üzerinden kredi puanı sorgulama işlemini yapmak isteyen kişilerin TEB şubeleri üzerinden kimlik belgeleri ile şahsen başvuruda bulunmaları yeterlidir. TEB internet şubesi ya da CepteTEB hizmetinden yararlanan kişilerin ise sisteme giriş yaptıktan sonra krediler bölümünden kredi notu hesaplama linkine ulaşmaları mümkündür.

Düşük Kredi Notuna Kredi Çıkar Mı?

Sorgulama sonucunda kredi notu düşük çıkanların kolay kredi veren bankalar üzerinden kredi başvur formu doldurmaları durumunda kredi onayı almaları mümkündür. Ancak yine de yüksek tutarlı krediler için başvuruda bulunmaktan kaçınılmalı ya da ipotekli ihtiyaç kredisi gibi teminatlı krediler tercih edilmelidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Kara Listeden Nasıl Çıkarım?

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.