TEB kredi kartınızı iptal etmek mi istiyorsunuz? Bunun için ne yapmanız gerektiğini yazımızı okuyarak öğrenebilirsiniz.

Kredi kartları son yıllarda insanların en çok ihtiyaç duydukları araçlardan bir olmuştur. Çoğu zaman insanlar kredi kartlarını birer kurtarıcı şeklinde nitelendirmektedirler. Üstelik pek çok alışveriş sırasında taksitlendirme yapmamızı da sağlamaktadır. Kazandığımız bonus, chip para, puan ve benzeri paralar da bizi daha çok alışveriş yapmaya zorlamaktadır.

Tüm bu avantajlar zaten zor olan kredi kartlarından vazgeçme eylemimizi gerçekleştirmemizi daha zor hâle getirmektedir. Ancak çoğu zaman kredi kartları başımızın belası hâline de gelmektedir. Çünkü harcamalarımız başını alıp gittiği zaman ve ona dur diyemediğimiz zaman bir süre sonra kendimizi kredi kartının esiri olmuş bir hâlde buluyoruz.

İşte o zaman artık yeter deyip kredi kartını iptal etmek ve tamamen kapattırmak istiyoruz. Bu kararı aldığımız zamanlar bazen sadece kredi kartı yıllık ücretinin geldiği zamanlar olabiliyor. Krdi kartı yıllık ücretlerinin yüksek olması bizi çileden çıkarabiliyor. Sadece bu yüzden bile kredi kartımızı iptal etme kararı alabiliyoruz.

Kredi Kartı Nasıl İptal Edilir?

Kredi kartını iptal etme gerekçemiz bezen sadece daha avantajlı bir kredi kartını kullanma tercihimiz olabiliyor. Bu yüzden bize artık avantajlı gelmeyen ve kullanmak istemediğimiz kredi kartını iptal ettirmek istiyoruz. İptal ettirmek istediğiniz kart TEB kredi kartı ise bunu nasıl yapacağınızı öğrenmek için yazımızın devamını okuyun.

Teb Kredi Kartı Nasıl İptal Edilir

TEB kredi kartınızı iptal ettirmek istiyorsanız bunu sadece TEB çağrı merkezini arayarak yapabilirsiniz. TEB çağrı merkezi telefon numarası 0850 200 0666’dır. Bu numarayı aradığınızda kart işlemleri ya da buna benzer bir menüye girerek müşteri temsilcisiyle görüşmeyi istemelisiniz. Ardından kredi kartınızı artık kullanmak istemediğinizi ve kapattırmak istediğinizi kararlı bir dille belirtmelisiniz.

Bankalar hiçbir zaman müşterilerini kaybetmek istemezler. Ancak müşterilerinden para kazanmak da isterler. Bu yüzden kredi kartınızı kesinlikle kapatmak istediğinizi ve kesinlikle kullanmak istemediğinizi belirtmelisiniz. Müşteri temsilcisi size kredi kartınızı iptal ettirmek istemenizin sebebini soracaktır. Bu durumda kredi kartınızı iptal ettirme sebebinizi açık bir dille belirtmelisiniz.

Teb Kredi Kartı Avantajları

Bonus avantajlarını kullanmanızı sağlayan Teb kredi kartları ile neredeyse tüm işyerlerinde 6-9 ay vade farksız taksit fırsatlarından yararlanabiliyorsunuz. Ayrıca bonus karta özel yakıt kampanyaları, alışveriş bonusları gibi birçok avantajdan da faydalanma şansınız mevcut. Teb kredi kartı avantajları hakkında güncel bilgiler için Teb’in web sitesini inceleyebilirsiniz.

Teb Kredi Kartım Nerede

Kartını kapatmak isteyen kişilerin yanında birçok kişi de Teb kredi kartı başvurusunun ne durumda olduğunu merak ediyor. Kredi kartı için başvurunuzu yaptıktan sonra durumu sorgulamak, eğer basılmışsa kartınızın nerede olduğunu öğrenmek için “Teb Başvurum Nerede” sayfasından kişisel bilgilerinizi girerek kolayca kartınızın durumunu görebiliyorsunuz.

Kredi Kartınızı Kapatırken Kararlı Olun

Banka size çok cazip gösterdiği teklifler sunacaktır. Bu teklifler kartınıza bonus yüklemek, size belli bir tutarda alışveriş hediyesi yüklemek ya da kredi kartınıza doğrudan para yüklemek olabilir. Üstelik bir yıl boyunca kredi kartınızı kullanma ve kapatmama sözünüze kartınızdan yıllık aidat almama teklifinde bulunabilir.

Bankanın sunduğu teklifler sizin kredi kartınızı kapatmanızı engellemek için yapılan tekliflerdir. Bunların kabul etmemeli ve müşteri temsilcisine kartınızı iptal etmek istediğinizi yinelemelisiniz. Bu durumda müşteri temsilcisinin kartınızı iptal etme isteğinize karşı gelme seçeneği yoktur. Banka kartınızı kapatma isteğinizi yerine getirmek zorundadır.

TEB kredi kartınızı çağrı merkezini arayarak iptal ettirmek istemiyorsanız banka şubesini ziyaret etmelisiniz. Ayrıca kredi kartınızın borcu olsa da kartınızı kapattırmanız mümkündür. Bu durumda kartınız kapatılır ve siz kalan borcunuzu gelen ekstreler doğrultusunda ödersiniz.