TEB konut kredisi faiz oranlarını herkesin konut sahibi olabilmesi için yüzde 0,90’a kadar düşürdü. Üstelik herkes için uygun konut kredileri mevcut. TEB konut kredisi başvurusunu nasıl yapacağınızı yazımızı okuyarak öğrenebilirsiniz. 

Herkes konut sahibi olmak ister. Ancak konutların fiyatları yüksek olduğu için nakit parayla konut satın almak pek mümkün değildir. Bunun farkında olan bankalar müşterilerine çok çeşitli konut kredileri sunmaktadırlar. TEB de bu bankalardan biridir. TEB, müşterilerine çok çeşitli konut kredileri sunmaktadır. Bunlar müşterilerin ihtiyacına uygun olarak sınıflandırılmakta ve farklı isimler almaktadırlar.

Avantajlı TEB Konut Kredileri

TEB konut kredileri oldukça avantajlıdır. TEB konut kredisi faizlerini yüzde 0,90’a kadar düşürmüştür. Buna göre eğer konut kredinizi 60 aya varan vadeler ile almayı tercih ederseniz kredinize uygulanacak faiz oranı yüzde 0,90 olacak, kredinizi 61 aydan 120 aya varan vadelerle almak isterseniz kredinize uygulanacak faiz oranı yüzde 0,95 olacaktır.

TEB konut kredisi almayı düşünüyorsanız internet sitesinde yer alan örnek ödeme tabloları ve kredi hesaplama araçlarını inceleyebilirsiniz. Ancak yazımızın devamında örnek bir ödeme planını bulmanız mümkündür. Buna göre TEB’den 60 ay vadeli 100.000 TL konut kredisi aldığınızda kredinize uygulanacak faiz oranı yüzde 0,90 olacak ve ödemeniz gereken aylık taksit tutarı 2.164,28 TL olacaktır.

TEB konut kredisi aldığınızda banka sizden geri ödeme süresi boyunca hayat sigortası yaptırmanızı isteyecektir. Bu durumda ödemeniz gereken sigorta tutarı 1.603.62 TL olacaktır. Ayrıca banka sizden kullandığınız kredi tutarının binde beşi kadar kredi tahsis ücreti yani dosya masrafı da alacaktır. Bu tutar yukarıda verdiğimiz örnek için BSMV dahil olmak üzere 500 TL’dir. Bu kredi için ödemeniz gereken ekspertiz ücreti en az 508,38 TL’dir. Konuta yapılacak ipotek ücreti ise en az 159,30 TL olarak belirlenmiştir.

TEB Konut Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

TEB konut kredisi başvurusu yapmak için aylık düzenli geliriniz olması şarttır. Başvuru sırasında yanınızda nüfus cüzdanınız, gelir belgeniz ya da maaş bordronuz olmalıdır. Eğer serbest meslek sahibi iseniz ya da işletme sahibi iseniz son üç yıllık bilançonuz, vergi levhanız ve ticaret sicil gazeteniz bankaya ibraz etmeniz gereken belgeler arasında yer almaktadır. Bunların yanı sıra satın almak istediğiniz konutun tapusu ya da kat mülkiyeti de yanınızda olmalıdır.

Bankadan konut kredisi kullanmak istiyorsanız konutun ekspertiz raporunda yer alan toplam tutarının en fazla yüzde 75’i kadar kredi alabileceğinizi ve kredi taksitlerinin aylık gelirinizin en fazla yüzde 45’i kadar olabileceğini de bilmelisiniz.

TEB Konut Kredisi Türleri

 • Her Şey Dahil Konut Kredisi
 • Al Kirala Konut Kredisi
 • Esnek Kademeli Konu Kredisi
 • Yüzde 100 Konut Kredisi
 • Anapara Ertelemeli Konut Kredisi
 • Dönem Ödemeli Konut Kredisi
 • Kademeli Azaltan Konut Kredisi
 • Kademeli Artan Konut Kredisi
 • İndirimli Konut Kredisi
 • Ara Ödemeli Konut Kredisi
 • Molalı Konut Kredisi