Ev almak birçok kişini hayaliyken kendilerinden talep edilen ücretleri bir kerede ödemek çok mümkün olmuyor. Bu sebeple de insanlar birbirlerinden borç almak yerine bankalara giderek kredilerini çekiyorlar. İnsanların kendi aralarında yaptıkları para transferleri genel olarak sorunlu bittiğinden kişiler daha profesyonel bir şekilde çalışarak bankalar aracılığıyla bu paralara ulaşıyorlar.

Bu aşamada ülkemizde her ay 14 milyon kişi kredisini ödemek için bankalara geliyor. Bunun yanında 750 bin yeni kişi de kredi için başvuruda bulunuyor. Bu doğrultuda konut kredileri de en önemli kredi çeşidi olarak gösterilirken kredi almadan önce kişiler ilk olarak kendilerine uygun şartları belirliyorlar ve sonrasında bankalar ile görüşmelere başlıyorlar. Farklı bankaların şartlarını ve tekliflerini inceleyen kişiler de hangi bankadan alacaklarına karar veriyorlar.

TEB Konut Kredisi Nasıl Hesaplanıyor?
Bankalar belirledikleri bir faiz oranı bulunuyor. Bu faiz oranı, kişilerin konut kredisi adı altında çektikleri paraların geri ödenmesi aşamasında yansıtılıyor. Kişiler parayı tek seferde çektikten sonra bankaya aylık taksitler ile geri ödüyorlar. Bu sayede de kira ödemek yerine bir ev sahibi olunuyor.

Ancak bu aşamada kişiler tam olarak ne kadarlık bir geri ödemeleri olacaklarını hesaplamakta zorlandıkları için de internet sitelerini kullanıyorlar. İnternet sitesine girerek kişiler istedikleri kredi miktarını ve kaç aylık taksitlere bölmek istediklerini belirtiyorlar. Böylece sistem kısa süre içerisinde hesaplayarak geri ödenecek olan bedeli ve aylık taksit miktarını kişilere belirtiyor.

Bankadan Bu Krediler Nasıl Alınıyor?
Eğer şartları düşündüğünüzde en avantajlı teklif sizin için TEB bankasından geldiyse kendinize en yakın olan şubeye giderek başvuruda bulunuyorsunuz. Banka içerisinde özel işlemler kısmından bankada görevli kişiler ile görüşerek başvurularınız yapılıyor. Kısa süre içerisinde de banka tarafından sizlere olumlu ya da olumsuz bir cevap veriliyor.