Türkiye’nin en güçlü özel bankaları arasında yer alan TEB aynı zamanda teknolojik alt yapısı sayesinde pek çok işlemi şubeye gitme zorunluluğu bulunmadan gerçekleştirilmesini de sağlamaktadır.

TEB hesap açma işlemleri internet üzerinden son derece kolay bir şekilde gerçekleştirilirken TEB hesap kapatma başvurularınız içinde kullanabileceğiniz farklı pek çok yöntem bulunmaktadır.

TEB Hesap Kapatmak İçin 

Kullanılmayan hesapların tümü hesabın bir şekilde eksiye düşerek faiz işletilme riski taşıması nedeni ile mutlaka kapatılmalıdır. Bu nedenle atıl durumda olan hesapları bulunan kişilerin mutlaka hesaplarını kapatmaları önerilir.

TEB hesap kapatma işlemlerinizi gerçekleştirmek için kullanabileceğiniz farklı yöntemler bulunmakta olup bunlar arasında en kolayı hiç kuşkusuz şahsen hesabınızın bulunduğu şubeyi ziyaret ederek gerçekleştireceğiniz hesap kapatma yöntemidir. Bunun için kimlik belgenizi de yanınıza alarak şubenizi ziyaret etmeniz ve sözlü olarak hesap kapatma beyanında bulunmanız yeterlidir. Bu beyanın ardından banka hesap kapatma işlemini gerçekleştirecektir.

Buna ek olarak TEB internet şubesi kullanan kişilerin kendi hesap kapatma işlemlerini hesaplar bölümünden yapmaları mümkündür. Kapatmak istediğiniz hesabı seçtikten sonra hesap seçenekleri üzerinden hesap kapatma linkinin tıklanması yeterlidir. Ancak bunun için hesabın mutlaka sıfır olması gerekmektedir.