Genellikle emekliler bankalara maaşlarını taşırken nakit olarak farklı bedellerde promosyonlar talep ediyorlar. Bu promosyonlar 50 TL’den başlayıp 300 TL seviyesine kadar çıkabiliyor. Ancak bankaların çoğu bu promosyonu bir kerede vermek yerine farklı hizmetler ile birlikte çok daha fazlasını emeklilere kazandırmak istiyor. Bu doğrultuda TEB emekli maaşını bankaya taşıyan müşterilerine emeklilere hizmet adı altında birçok farklı kampanya uyguluyor.

İlk olarak banka emeklilerin finansman ihtiyacını en uygun şartlar ile karşılıyor. Eğer bankadan kredi çekmek isteyen emekliler varsa başvurularını kısa süre içerisinde başlatarak onay alabiliyorlar. Bu işlemlerde emeklilere çok düşük faizler ile krediler veriliyor. Bu doğrultuda ilk etapta almadıkları nakit promosyonun çok daha fazlasını kazanıyorlar.

Tasarruf ve Birikim İmkânı
Emekliler maaşlarından belirli kısımları arttırarak birikim yapıyorlar. Bu birikimler bazen TL olarak yapılırken bazen de altın ya da döviz şeklinde gerçekleşiyor. Her ne şekilde gerçekleşirse gerçekleşsin TEB özel bir hesap açarak emeklilerin birikimlerini bankada kolaylıkla yapmasını sağlıyor. Ayrıca emeklilere verilen faizler ile birlikte birikimleri sürekli olarak artış gösteriyor. Altın birikimleri altın olarak artarken dövizler de kendi kurlarında artış gösteriyor.

Kolay Bankacılık Hizmetleri
Herkesin olduğu gibi emeklilerin de her ay ödemeleri gereken faturalar oluyor. Bu faturalar genelde bankamatiklerden ödenirken emekli kişilerin sıra beklemesi gerekebiliyor. Ancak banka onların sırf bu işlem için zaman ayırması ve sıra beklemesini istemediği için kolaylıkla otomatik ödeme talimatı vermeyi mümkün kılıyor.

Emekliler hiçbir ek masraf çıkarmadan banka üzerinden faturalarını otomatik olarak yatırıyor. Eğer kişilerin bankadan aldıkları krediler varsa da bu kredileri maaşlarından ödemek isteyen kişilere bu hizmet sunuluyor. Bu şartları çekici bulan emekliler de kısa süre içerisinde banka ile görüşerek maaşlarını TEB’e aldırıyorlar