TC Kimlik NO İle SSK Sorgulama Nasıl Yapılır?

Borsa Ne İşe Yarar?

Günümüzde artık pek çok işlemin internet üzerinden yapılabiliyor olması insanların eskiden saatlerce kuyruk bekleyerek oluştukları bilgilere sadece bir kaç tıklama ile ulaşmasını mümkün kılıyor. Bunlardan biri de SSK sorgulama hizmeti. Günümüzde TC kimlik no ile SSK sorgulama yapılmasına olanak sağlanıyor ve kişinin sigortalılık gün sayısı gibi pek çok bilgiye ulaşması çok daha kolaylaştırılıyor. Peki, TC Kimlik NO İle SSK sorgulama nasıl yapılır?

Bunun için tek yapmanız gereken hemen SGK internet sitesini ziyaret etmektir. Yine bu işlemi çok daha kolay yapmanızı sağlayacak olan yöntem e-devlet sitesi üzerinden SSK sorgulama alanını giriş yapmaktır. Bu kategori üzerinden “ne zaman emekli olurum?” sorusu da dahil olmak üzere bütün sorgulamaları sadece kimlik numarası ve e-devlet şifresi ile yapmanız mümkündür. E-devlet şifrem yok diyen kişiler için ise bankaların internet şubesi üzerinden e-devlet sistemine geçiş yapma imkanı sunulmaktadır.

Sisteme geçiş yaptıktan sonra açılan pencerede SGK alanına giriş yaparak buradan istediğiniz tüm bilgilere erişim yapmanıza imkan sağlanır. Bu sayede kimlik numarası ile SSK hizmet dökümü alınması gibi pek çok işlemin yapılması daha da kolaylaştırılmakta ve internet üzerinden tüm SGK geçmişinize ve işlem detaylarınıza ulaşmanıza olanak sağlanır. Burada önemli olan kişinin yapacağı işlemlerden önce e-devlet internet sitesi üzerinden giriş yapmayı başarabilmesidir. e-devlet şifresi almak için kimliğiniz ile PTT şubelerini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Bankalara Kart İşlemleri İçin Yedi Gün Şartı

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.